II P e*S mmm. WERELDELFTAL KARAKTER Momenteel concentreer ik me alleen op Ajax 'SfHARF ment in de steek te laten, vlak voor zo'n belangrijke wedstrijd om kwalificatie voor de tweede ronde van de Cham pions League. De dood hoort erbij, ik heb het geaccepteerd. C'est la vie." In navolging van Cristian Chivu, lijkt ook Trabelsi zijn opwachting te maken in het wereldelftal dat aanstaande woensdag tegen Real Madrid speelt ter gelegen heid van het honderdjarig bestaan van die club. „Ik heb de geruchten gehoord, maar ik heb nog geen officiële uitnodi ging gehad. Ik hoorde ook dat Figo m'n naam heeft genoemd, omdat hij me goed vond spelen toen ik met Tunesië tegen Portugal uitkwam. Ik heb hem nooit gesproken, maar het is mooi dat zo'n grote speler goede dingen over me zegt. Ik zou er erg blij mee zijn, want het is een grote eer in een wereldelftal te spelen. Het is goed voor m'n carrière en goed voor het aanzien van het Tunesi sche voetbal." Trabelsi denkt niet dat Real Madrid hem, vanwege de invitatie voor het wereldelftal, op het oog heeft als mogelijke nieuwe aankoop. „Daar houd ik me absoluut niet mee bezig en ik geloof ook niet dat ze belangstelling voor me hebben. Momenteel concen treer ik me alleen op Ajax. Voor iemand als Chivu is het interessant om volgend jaar naar een andere club te gaan, hij verdient het. Voor mij geldt dat nog niet, ik heb nog tijd zat. Momenteel concen treer ik me op de Nederlandse competi tie en de Champions League. Ik denk dat we een kans hebben om deze ronde te overleven. We hebben een jonge, solide groep die bereid is voor elkaar te vech ten, met een ambitieuze trainer." De prestaties van Trabelsi raken niet alleen binnen de Nederlandse lands grenzen bekend. Omdat hij de enige Tunesiër in de Champions League is, strijd te verslaan en mij te interviewen." In de Nederlandse media staat Trabelsi nog maar weinig in de belangstelling. „Ik houd niet zo van praten in de kran ten, misschien is dat mijn karakter. Wat moet ik zeggen? Ik laat mijn kunnen liever op het veld zien. Na de wedstrijd heeft het geen zin op m'n fouten terug te kijken. Ik kijk dan alweer vooruit naar de volgende wedstrijd." Tegen PSV zal Trabelsi ongetwijfeld weer zijn befaamde rushes langs de lijn laten zien. Een belangrijke wedstrijd die zal uitmaken, wie er als herfstkam- pioen de winterstop in gaat. „De wed strijd tegen PSV is natuurlijk wel spe ciaal. Ze hebben een goed elftal. Maar wij zijn Ajax en de supporters accepte ren alleen overwinningen.Terecht, want we zijn de grootste club van Neder land. Ik zal tegenover Arjen Robben staan, hem ken ik nog omdat hij vorig jaar tegen FC Groningen mijn directe tegenstander was. Hij is een goede speler, snel en technisch. Ik zal m'n best doen om weer een goede wedstrijd te spelen. worden alle duels van Ajax live op de Tunesische televisie uitgezonden. „Bijna iedere week komt er Tunesische pers naar Nederland. Voor de wedstrijd te gen AS Roma kwam er een hele televi sieploeg naar Amsterdam om de wed- De perfecte wedstrijd heb ik nog niet gespeeld, maar die zal ik spelen als we de finale van de Champions League be reiken." Daan Schippers zondag 15 december AJAX - PSV

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 7