Hatem Trab i ■Hslhml OP ZOEK NAAR DE PERFECTE WEDSTRIJD OMA Na de thuiswedstrijd tegen FC Twente uitte Ronald Koeman voor het eerst kri tiek op Hatem Trabelsi. Vlak voor rust had de Tunesiër in het strafschopge bied een overtreding begaan op Ellery Cairo, waarna Sjaak Polak de penalty raakschoot. De gehele tweede helft speelde Trabelsi ronduit slecht, wat Koeman na afloop verleidde te zeggen blij te zijn met het einde van de Rama dan. „Ik respecteer de mening van de zondag 15 december AJAX - PSV I trainer, maar de Ramadan was niet de oorzaak van mijn slechte spel. Ik ben mijn hele leven al aan het vasten ge wend. Misschien behaalde ik niet m'n gebruikelijke niveau, maar de wedstrijd tegen NEC en in de Champions League vonden ook plaats tijdens de Ramadan. Die speelde ik wel goed. Ik heb er geen enkele moeite mee om vijf uur's och tends op te staan om te eten en te drin ken." Trabelsi wijt de oorzaak van zijn slechte spel tegen FC Twente dan ook aan heel iets anders dan de Ramadan: concen tratieverlies. Na de door hem veroor zaakte strafschop tegen FC Twente haalde hij - net zoals na twee slechte momenten tegen NAC - niet meer zijn gebruikelijke niveau. „Het is waar dat ik in de tweede helft slecht speelde. Na dat ik die penalty tegen FC Twente had veroorzaakt, verloor ik mijn concentra tie. Dat soort wedstrijden zitten er nou eenmaal tussen. Alle grote spelers heb ben wel eens een slechte dag, Ronaldo en Zidane ook. Ik heb deze competitie twee wedstrijden slecht gespeeld, het belangrijkste is om ervan te leren en om constant te blijven presteren." Continuïteit is de belangrijkste doel stelling van de Tunesische rechtsback en dat gaat hem goed af. Niet voor niets noemde oud-Ajacied en NAC'er Kevin Bobson hem na afloop van Ajax-NAC de beste rechtervleugelverdediger van de Nederlandse velden. „Het is natuurlijk leuk als er zo over me gesproken wordt, maar ik moet nog veel leren. Ik zit nog niet op m'n top. Ik moet vaker het ad vies van de trainer opvolgen om gedo seerd te spelen en ik moet leren om in de Champions League anders te voet ballen dan in de Nederlandse competi tie. Maar voor mij is het allerbelangrijk ste te proberen altijd constant te spelen en alles te geven." Dat hij zijn ziel en zaligheid iedere wed strijd opnieuw geeft, bewijzen zijn veel vuldige rushes langs de zijlijn. Trabelsi blijft gaan en lijkt onvermoeibaar. „Ik bereid me altijd goed voor, er is geen training of wedstrijd waar ik slecht voor bereid aan begin.We hebben een moei- 1 lijk ritme: woensdag, zaterdag, woens dag, zaterdag, woensdag, zondag. Dat vereist hard werken en een goede voor bereiding. We hebben een jonge groep met weinig ervaring en soms is het fysiek moeilijk vol te houden. Natuurlijk ben ik wel eens moe, maar nooit tè moe. Ik voel de normale pijntjes, zoals iedereen in het veld." Pijn voelde Trabelsi wel toen zijn oma vlak voor het Champions League-duel tegen Olympique Lyon overleed. Toch besloot hij het duel te spelen en pas daarna af te reizen naar Tunesië. „Dat was een moeilijke periode, want mijn oma was belangrijk voor me. Voor die wedstrijd heb ik met de trainers gespro ken en ik kreeg toestemming om naar Tunesië af te reizen. Ik vond het echter geen goed idee het team op dat mo-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 6