DE GRAAFSCHAP - AJAX 7-7 BI IK De voorsprong op de Eindhovenaren slonk naar één punt. Dat zet het duel van vanmiddag in een extra fel daglicht. Ook de in Doetinchem opgelopen bles sures doen zich vandaag gelden. Victor Sikora moest twintig minuten voor tijd met een knieblessure van het veld. De vleugelspits komt pas na de winterstop weer in actie. Eerder al moest ook Rafael van der Vaart afhaken. Ajax' superster liep een kleine spierscheuring op in het bovenbeen. Niet veel later verliet Joey Didulica het veld. Een onwillige heup, na een botsing met Zafarin, belette het ver der spelen. Op dat moment leidde Ajax in de wedstrijd. Een treffer van Mido, uit de kluts gescoord na een op links geno men hoekschop, leek voor rust te zor gen. De blessures gooiden echter roet in het eten. Het waren forse tegenslagen voor Ronald Koeman, die ook al geen beroep kon doen op HatemTrabelsi (over belast), Cristian Chivu (geblesseerd) en Jari Litmanen (ziek). Direct na de pauze kreeg Ajax de reke ning gepresenteerd. Mido verloor zijn directe tegenstander uit het oog bij een vrije trap tegen waardoor Davy Zafarin van dichtbij kon scoren. De gelijke stand was uitermate ongunstig voor Ajax dat vergeefs de aanval zocht. Tot overmaat van ramp werd Mido in de tumultueuze slotfase uit het veld gestuurd. Grens rechter Brink had in een buiteling van invaller Van der Kruis een slaande bewe ging van Mido gezien. ArbiterTemmink besloot daarop de Egyptische spits van Ajax uit het veld te sturen. Onterecht, zo bleek al snel. Maar met tien man slaag de Ajax er niet meer in het tij te keren. De zware weken eisten in Doetinchem hun tol. In de strijd om de titel en het daarmee gepaard gaande enige recht streekse ticket voor de Champions Lea gue volgend seizoen, liep Ajax kostbare averij op. „Die rode kaart was belachelijk. Ik deed helemaal niets. Mijn tegen stander zou naar Hollywood moeten gaan om een film te maken. Wat een theater, ledereen zal op tv zien, dat er niets aan de hand was. Bovendien trapte hij mij en had hij eigenlijk een kaart moeten hebben." Wederom Mido. De Egyptenaar drukte met een doelpunt en een dubieuze rode kaart een nadrukkelijk stempel op het duel. Zaterdag 7 december De Graafschap-Ajax 1-1 (0-1) 17. Mido 0-1,47. Zafarin 1-1 Scheidsrechter: Temmink Toeschouwers: 11.000 Rood: Mido (Ajax) Geel: Smit (De Graafschap) De Graafschap: Wevers, Bot, Bakens, Berck Beelenkamp, Hermans, Hertog (46. Schulp),Van Leerdam, Smit,Valeev (90. Culina), Van de Haar, Zafarin (83. Van der Kruis) Ajax: Didulica (31. Stekelenburg), De Jong, Bergdplmo, Pasanen,Maxwell,Galasek, Van derVaart (22.Witschge), Pienaar.Van der Meyde, Mido, Sikora (70. Zlatan) zondag 15 december AJAX - PSV Mido houdt twee tegenspelers van zich af. Ronald Koeman haalt verhaal bij arbiter Temmink.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 21