AJAX-FC TWENTE 2-1 Vierdagen na de loodzware wed strijd in en tegen Valencia nam Ajax het op tegen FC Twente. Het zou een lastige middag worden met een onverwacht laat happy end. ai Rl IK Ronald Koeman had Maxwell, Mido en Jari Litmanen uit de basisopstelling ge laten voor het treffen met de Tukkers. Daardoor verschenen Nigel de Jong en Zlatan Ibrahimovic aan de aftrap en speelde Rafael van der Vaart in de rug van de lange Zweed. FC Twente deed de ArenA aan in de wetenschap dat de club al acht duels op rij ongeslagen was. Aan vankelijk had Ajax het betere van het spel. Zlatan kopte van dichtbij nog op Boschker, maar na ruim een kwartier spelen was het wel raak. Trabelsi zette goed door op rechts en bracht de bal laag voor in het strafschopgebied. Na een ouderwetse scrimmage maakte Van der Vaart er met een fraaie omhaal ï-o van. Vervolgens reeg Ajax de kansen aaneen. Een schot van Van der Meyde werd ge blokt, Zlatan kopte net naast en Steven Pienaar schoot net naast. Een spaarzame counter van FCTwente leidde op slag van rust tot een strafschop.Trabelsi zou Cairo ten val hebben gebracht. Sjaak Polak bleef van elf meter koel en bracht beide ploegen op gelijke hoogte. Na de hervat ting was het veldoverwicht van Ajax ver dwenen. Juist op het moment dat ieder een zich in de ArenA verzoende met een puntendeling, kreeg invaller Mido het op zijn heupen. Een fraaie rush aan de lin kerkant besloot hij met een prima voor zet. Die werd zo mogelijk nog fraaier ingekopt door Rafael van der Vaart. Opnieuw bezorgde hij Ajax de zege. Van der Vaart onzichtbaar na zijn winnende treffer. Cristian Chivu: „Het was een zwaardere wedstrijd dan we vooraf verwachtten. FC Twente verdedigde stug en we hadden moeite een bres te slaan in hun hechte defensie. Nadat Rafael ons op 1-0 bracht, hoopte ik dat het makkelijker zou worden. Dat bleek helaas niet zo te zijn. Gelukkig maakte hij er in de bles suretijd alsnog 2-1 van. Deze zege was heel erg nodig. We zijn vermoeid door de duels in de Champions League, maar mogen desondanks geen punten ver spelen in de competitie." Zondag i december Ajax-FC Twente 2-1 18. Van der Vaart 1-0,42. Polak 1-1 (p), go. Van der Vaart 2-1 Scheidsrechter: Van Egmond Toeschouwers: 46.000 Geel: Chivu (Ajax) Ajax: Didulica, Trabelsi, Bergdplmo, Chivu, De Jong (46. Maxwell), Galasek, Van derVaart, Pienaar (64. Litmanen), Van der Meyde, Zlatan (60. Mido), Sikora FC Twente: Boschker, Heubach, Grujic, El Brazi, Polak, Pothuizen, Rahim, Cziommer, Van de Paar (82. De Witte), Cairo (90. Verlinden), Cavens (64. Collins) Juichen na de openingstreffer, een fraaie omhaal van Van der Vaart. Nigel de Jong behendig met de bal. zondag 15 december AJAX - PSV

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 19