0 D z 0 el k naar 0$ ei irherstel CHAMPIONS LEAGUE Negende in de Serie A en laatste in poule B van de Champions League. Het grote AS Roma zit in een dip en is zoekende naar eerherstel en de goede vorm. Het is een kwestie van tijd dat de miljoenenploeg weer naar behoren gaat presteren. Hopelijk gebeurt dat niet vanavond tegen Ajax, want de Amsterdammers maken op het eerste gezicht kans tegen het elftal van Totti, Batistuta en Montella. 1 AS Roma valt dit seizoen op dankzij wisselvalligheid. In de competitie spelen de Wolven gelijk tegen SS Lazio, Juventus en Internazionale, maar verliezen ze van tegenstanders als Modena en Parma AC. In de UEFA Champions League kunnen Racing Genk en AEK Athene punten afsnoe pen van de miljoenenploeg, maar wordt Real Madrid in eigen stadion dinsdag 10 december AJAX - AS ROMA verslagen. Ajax-trainer Ronald Koeman zei het goed, toen hij beweerde dat AS Roma de mindere ploeg is ten opzichte van Valencia en Arsenal. Zeker in deze periode,zijn de Italianen te kloppen. Maar het is een kwestie van tijd, dat het elftal van aanvoerder Francesco Totti weer gaat draaien en naar be horen gaat presteren. Misschien dat de Romeinen tegen Ajax de weg omhoog vinden. Want dat de voormalige Italiaanse kampioen kwaliteit heeft, staat buiten kijf. De bekende sterren zijn: verdedigers Vincent Candela (die een rode kaart kreeg in de competitiewedstrijd tegen Juven tus), Marcos Cafu (die dit jaar wereldkampioen werd met Brazilië), middenvelders Josep Guardiola (ex-FC Barcelona), Francesco Totti (clubtopscorer met negen doelpunten), spit sen Gabriel Batistuta (Argentijnse goalgetter), Vincenzo Montella (levensgevaarlijk met voet en hoofd) en Antonio Cassano (het grootstejeugdtalent). Ajax heeft kansen tegen de wisselvallige topploeg, maar moet AS Roma niet onder schatten. Want wie in een wedstrijd tegen Italianen denkt dat hij er is Ajax en AS Roma troffen elkaar vorig jaar al vriendschappelijk. In Berlijn werd het 2-1 voor de Romeinen. Op de foto passt Rafael van der Vaart de bal net weg voor de inkomende Marcos Assuncaao (nu Betis Sevilla). Zelden maakt AS Roma zo'n slechte seizoenstart als dit jaar. De Wolven staan negende op de ranglijst van de Serie A en leden verlies tegen Parma AC, Modena en Bologna. Alleen Brescia, Empoli, Udinese en Como werden verslagen. Vreemd genoeg pakt de in slechte vorm verkerende topploeg veel punten van de Italiaanse koplopers. Zowel tegen aartsvijand SS Lazio, als Juventus en Internazionale speelde AS Roma met 2-2 gelijk. Maar ook tegen kwalitatief mindere tegenstanders als Perugia en Piacenza, liet het elftal van trainer Fabio Capello twee kostbare punten liggen. Na twaalf duels heeft AS Roma zeventien punten en staan zelfs Modena en Chievo Verona boven de hoofdstedelingen. Ook in de UEFA Champions League verloopt niet alles naar wens. In de eerste poule-ronde gaat AS Roma hard onderuit. Real Madrid komt op bezoek en declasseert de. Italianen met 0-3. Vervolgens spelen de Wolven met 0-0 gelijk in en tegen AEK Athene. AS Roma wint het derde duel wel; Racing Genk verliest in het eigen stadion met 0-1. Het elftal dat twee jaar geleden de Serie A won, is uit goeden doen. Zowel in de com petitie als in de UEFA Champions League lijken topspelers als Fran cesco Totti, Gabriel Batistuta en Vin cenzo Montella de weg kwijt. In het Stadio Olimpico behaalt AS Roma een 0-0 gelijkspel tegen Racing Genk en de eerste boze geluiden zijn in en rond Rome waarte nemen.Tot ieders verbazing winnen Capello en de zijnen in Madrid van de beste ploeg van Europa: 0-1. Een tweede remise tegen AEK Athene is vol doende voor AS Roma om de tweede ronde van de Champions League te bereiken. Net zoals in de eerste ronde, verliezen de Italianen de eer ste wedstrijd. Arsenal, maar vooral spits Thierry Henry, slacht AS Roma: 1-3-

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 5