SPITSEN TWEE ROMA-TOPAANVALLERS ONDERLINGE STRIJD CHAMPIONS i Vorig seizoen werd de landstitel door de Associazione Sportiva Roma net gemist en eindigde de club op een tweede plaats en deze jaargang vindt de club zich in de Serie A terug in de midden moot. Ook in de UEFA Champions Lea gue maakten de Romeinen dit seizoen nog geen al te grote indruk. In de eerste ronde eindigde Roma op een tweede plaats achter Real Madrid. Die tweede plek is voornamelijk aan de ijzersterke verdediging te danken, die in de zes duels maar vier goals incasseerde; de Roma-voorwaartsen wisten zélf maar driemaal het doel te vinden. En dat ter wijl de club een vijftal werkelijk uitste kende aanvallers op de loonlijst heeft staan: Francesco Totti, Gabriel Batistuta, Vincenzo Montella, Marco Delvecchio en Antonio Cassano. De knieproblemen van Batigol zijn bekend, maar ook Totti en Delvecchio kwakkelen dit seizoen regel matig met hun fysieke gesteldheid. En de z'n talent verspillende jongeling Cas sano slaagt er maar niet in constant op topniveau te spelen. Als hij fit is, is Batistuta altijd eerste keus. Nu zijn er voorin bij Roma nogal wat combinaties te verzinnen, maar het is duidelijk met wie de Argentijn het liefst speelt: „Totti is een fenomeen. Een speler die alles weet van het maken van doel punten, maar ook perfect weet, hoe hij een ploeggenoot moet aanspelen; op welke plek en met welke snelheid. Het is een groot voordeel als-ie achter mij speelt", liet hij al eens optekenen. dinsdag 10 december AJAX - AS ROMA Naam: Francesco Totti Geboren: 27 september 1976 in Rome Eerdere clubs: AS Roma Bij AS Roma sinds: Hij tegen een bal kon trappen. Bijzonderheden: Speelt ook in de Italiaanse nationale ploeg een belangrijke rol, brak daarin definitief door op EURO 2000. Debu teerde al op zijn 16-de voor Roma en was van af jonge leeftijd ultra, hartstochtelijk AS Roma- fan.Tweebenig. Glamourboy van Italië, vrou wenidool. In Rome en ook bij de door het hele land verspreide Romanistas (fervente Roma- aanhangers) kan de met een fabelachtige techniek gezegende Totti na het landskam pioenschap van 2ooi geen kwaad meer doen. Vorig seizoen dreigde hij even Rome te verla ten, na onenigheid over een contractverlen ging. Dedruk op het Roma-bestuur was groot, maar men ging overstag. Het was ondenk baar dat Totti in een ander shirt dan het rood gele van Roma zou gaan voetballen. Naam: Vincenzo Montella Geboren: 18 juni 1974 in Pomigliano d'Arco bij Napels. Eerdere dubs: Empoli, Genoa, Sampdoria. Bij AS Roma sinds: 1999. Bijzonderheden: Komt in de competitie ge middeld aan zo'n 15 goals per seizoen. Is sa men met Marco Delvecchio een voorname kandidaat om de vacature van diepe spits, die Batistuta waarschijnlijk volgend seizoen achterlaat, intern in te vullen. Doelmatig heid, dat is waar het bij hem om draait. De snelste weg naar het doel vinden. Niet voor niets spiegelt hij zich graag aan Leeds' Rob bie Fowler. Montella fungeert al vaak als stand-in voor Batistuta. En wanneer hij speelt, scoort ie. Meestal begint Batigol aan de wedstrijd, speelt een uur en dan komt Montella hem vervangen. Montella droeg er in 2001 met zijn belangrijke doelpunten in grote mate aan bij, dat Roma voor de derde keer in de historie de landstitel behaalde. GAST AS Roma is een grote naam in het inter nationale voetbal, maar een indrukwek kende erelijst heeft de in 1927 opgerichte club eigenlijk niet. 1942, 1983 en 2001 waren de jaren dat de club landskam pioen werd. En ook in de UEFA Cham pions League werden nog geen indruk wekkende prestaties geleverd. Maar al is hun vorm dit seizoen nog niet groots, met AS Roma treft Ajax wel degelijk een zeer taaie tegenstander. Erg degelijk vooral. Neem bijvoorbeeld het midden veld. Italiaans international Damiano Tommasi en de Brasi's Emerson en Lima doen daar nooit gekke dingen, spelen slim, stellen zich altijd goed op. Walter Samuel en Christian Panucci zijn ge renommeerde topverdedigers, terwijl rechtsback Marcos Evangelista de Mo- rais, oftewel Cafü en zijn Franse collega op links Vincent Candela niet alleen ver dedigend hun mannetje staan, maar constant in een onderlinge strijd verwik keld lijken, wie het meest mee naar vo ren kan gaan. Uitermate gevaarlijk wa pen, de offensieve drang van die twee. Interessant om te zien wat ze zullen doen, indien ze door Ajax met twee die pe buitenspelers geconfronteerd worden. Martin van Zaan en LEAGUE Batistuta legt de bal klaar voor Francesco Totti. (Foto: PRO SHOTS Stanley Contha) L>. itf"*

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 11