de tegenstander Balsponsor REBO De Zekerheid, Volgens hardnekkige geruchten gaat het daarbij om Frank de Boer, wiens contract in Barcelona komende zomer afloopt. Of wie weet, misschien doelt Koeman wel op Vitesse's Dejan Stefanovic.... Diegene, die Chivu op zal volgen zal in ieder geval komen te spelen in een elftal dat in voet ballend opzicht niet meer te vergelijken is met 'de elf van Adriaanse'. Onder het duo Koeman-Krol durven de Amsterdammers namelijk weer te combineren en komt regel matig de typisch frivole Ajax-stijl weer boven drijven. Waarbij een hoofdrol is weg gelegd voor 'Neerlands Hoop in Bange Dagen' Rafael van der Vaart. De pas 19- jarige Heemskerker, ondanks een langduri ge absentie vanwege een knieblessure alweer goed voor zeven treffers, is nu al met afstand de beste voetballer in de Holland Casino Eredivisie en staat eigenlijk symbool voor de gedaantewis seling, die Ajax in het afgelopen jaar heeft ondergaan. Een metamorfose, die leidde tot de landstitel; de eerste sinds 1998 toen Morten Olsen nog de Amsterdammers trainde. Ook werd de Amstel Cup gewonnen (3-2 winst op FC Utrecht), al had Ajax hier voor wél de hulp nodig van een falende grensrechter. Ook in deze competitie scoort Ajax tot dusverre een ruime voldoende. Er wer den namelijk pas drie punten gemorst -via drie puntendelingen- en de voor sprong op naaste concurrent PSV bedraagt inmiddels drie punten. In de Champions League werd wél verloren (tw- emaal zelfs, beide keren tegen Inter), maar desondanks werd de tweede ronde bereikt. Daarin speelde Ajax reeds uit tegen Valencia, waar met veel kunst- en vliegwerk een 1-1 gelijkspel werd behaald. De ploeg kreeg door zijn defensieve speelwijze tegen de Spanjaarden veel kritiek van zowel de binnenlandse als buitenlandse pers en eigenlijk alleen doelman Didulica, Van der Vaart en Pienaar wer den daarbij gespaard. Er werd echter voor bijgegaan aan het feit, dat Ajax met een piepjong -gemiddelde leeftijd net 23 jaar!- en onervaren elf tal speelde. Met andere woor den, het huidige Ajax kan alleen nog maar groeien en lijkt zelfs zonder Chivu rijp voor de Europese top. Maar dan moet wel Rafael van der Vaart zijn vertrek naar Spanje nog een tijdje uitstellen r" HRSSBSnSSHsHn Vanavond spelen de elf van Peter Bosz met een nieuwe wedstrijd bal, die is aangeboden door waar denkt u dat De Graafschap haar topspelers verzekerd heeft juist, REBO De Zekerheid Assurantiën, alleen voorkomen is beter iffil

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 7