32 column Sneeuwvlokje SÊxryf "*>k Een mooie maandagavond. Het is kwart over zeven als de zilverkleurige auto stopt in de Waterstraat in Doetinchem. „Is dit de Plaza Bodega? Ja? Mooi. Waar kan ik parkeren?" Bijna confuus wijst ondergetekende Ronald Koeman de weg. Om vervolgens opgewonden naar binnen te gaan: „Hij is er al!" Het is opmerke lijk. Drie kwartier voordat het gezamen lijke Sportcafe van De Gelderlander en Omroep Gelderland begint, is Ronald Koeman reeds aanwezig. Het gebeurt eigenlijk nooit dat de hoofdgast al zo vroeg aan de deur klopt. Koeman is op dat moment al van Ajax naar PSV gegaan en maakt furore met Oranje. Een internationale vedette die PSV later weer verruilt voor Barcelona. Het verwoesten de schot wordt het handelsmerk van de blonde Groninger, die nog altijd iets jon gensachtigs in zich heeft.Ook als trainer. Na Vitesse volgt de min of meer logische overstap naar Ajax, Voor insiders geen verrassing. Neem John van den Brom, hoewel hij bij Vitesse geen basisplaats meer had onder Koeman: „Hij is een toptrainer." In Amsterdam lijkt hij ander maal op weg naar Barcelona, waar Sneeuwvlokje nog altijd aanbeden wordt. Zijn toekomstige trainersschap bij Barcelona lijkt een zekerheidje. Maar vooralsnog concentreert hij zich op Ajax, waarmee hij vanavond op De Vijverberg te gast is. Koeman geeft Ajax weer een eigen kleur, door bijvoorbeeld een talent uit de eigen opleiding als De Jong een kans te geven. Maar er loopt niet alleen jong talent bij Ajax rond. Neem Tim Bakens en Jurgen Wevers. Ze hebben kritiek gehad, maar eerlijk is eerlijk: de verdediger/breekijzer en doelman sleep ten De Graafschap er tegen NAC door heen en dat was misschien nog wel de grootste winst die zaterdagavond. En tegen Vitesse was daar opeens Sander Duits. De Graafschap gaat punten pak ken en talenten manifesteren zich. Hopelijk ook vanavond tegen Ajax. Koeman is geen vreemde in Doetinchem. In zijn periode als trainer van Vitesse wilde hij op een vrije avond, vaak met Edward Sturing aan zijn zijde, in Doetinchem nog wel eens op de Cubaanse toer gaan. Ongecompliceerd en zonder lastig te worden gevallen. De Achterhoekse, gezellige sfeer snoof hij reeds op tijdens het Sportcafe in de Plaza Bodega. Vanavond vertrekt Ronald Koeman hoe dan ook drie kwartier na de wedstrijd, want dat is nu eenmaal een regel bij uitspelende clubs. Dat was destijds na afloop van het Sportcafe wel anders. Toen bleef hij dubbel zolang han gen tijdens een geslaagde avond in de Plaza. Maar goed, Ronald Koeman hoeft ook niet altijd een mooie avond te heb ben in Doetinchem... 29

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 28