1 opdraven, Teletekst meldt het al wekenlang: 'Geblesseerd: Harald Berendsen'. "Veel supporters vragen ook wat er met me aan de hand is, maar ik ben dus niet geblesseerd", vertelt de 22-jarige lin kervleugelverdediger. "Ik weet ook niet hoe dat gerucht in de wereld is geko men. Ik speel gewoon alle wedstrijden bij het tweede mee, hoor." Het tweede elftal, is allesbehalve een eindstation voor Berendsen, die in de zomer van 1999 van Vitesse naar De Graafschap kwam, nadat hij die overstap eerder al vice versa maakte. De verdediger zag de verhuizing van Arnhem naar Doetinchem 'niet als een stap terug'. "Ik mocht als amateur bij Vitesse blijven en me via het twe- de elftal bewijzen, terwijl er bij De Graafschap meer mogelijk was", licht hij toe. Onder de toenmalige trainer Rob McDonald mocht Berendsen drie keer in de basis tot een knieblessure roet het eten gooide. Toen hij was hersteld van zijn kwetsuur zag de verde diger trainers komen en gaan, maar een basisplaats zat er niet in. "Ik heb tijdens trai ningen en in wedstrijden van het tweede mijn best gedaan om te laten zien wat ik kon, maar het is me dus niet gelukt om me te bewijzen", stelt Berendsen. Toen Purrel Frankel na de winterstop van vorig seizoen aangaf De Graafschap te verlaten en transfervrij naar Vitesse te vertrekken, zag Berendsen mogelijkheden. "Ik dacht: 'Dit is mijn kans om de nummer 1 te worden op de linksbackpositie.' Tijdens de voorbereiding ben ik echter drie weken geblesseerd geweest. Bovendien had de trainer toen al voor Edwin Hermans gekozen." Met diezelfde'trainer, Peter Bosz, heeft Berendsen een maand geleden en gesprek gehad over de toekomst van de verdedi ger bij De Graafschap. "Bosz heeft me verteld dat er voor mij voorlopig geen plaats is bij de club", geeft de linksback aan. "Maar ik ben nu 22 jaar en moet voor mijn ontwikkeling op een zo hoog mogelijk niveau voetbal len. Ik mag dus uitkijken naar een andere club." Berendsen hoopt dat zich in de winterstop een club uit de eer ste divisie aan dient, die hem in ieder geval voor de rest van het seizoen op huurbasis wil overnemen. Op een club uit de eredivi sie rekent Berendsen niet. "De Graafschap staat momenteel op de

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 20