Eenvoudiae winst in GROF Vooraf hield Ajax rekening met een Friese storm. Onterecht. Er waaide zelfs geen licht briesje in Heerenveen. Heel eenvoudig boekte Ajax daarom een welkome 0-3 overwinning. Met het oog op de wedstrijd in en tegen Valencia een enorme opsteker. De zege van RKC Waalwijk op Feyenoord deed de rest. r*-i BI IK SC Heerenveen heeft zich het laatste decennium ontwikkeld tot een gevrees de opponent in het eigen Abe Lenstra Stadion. Dit seizoen is alles anders. Het elftal van Foppe de Haan presteert zwaar ondermaats en bivakkeert al het gehele jaar in de onderste regionen van de Hol land Casino Eredivisie. Voor de mannen van Ronald Koeman was het zaak geen punten te verliezen. Ervaringen uit het recente verleden duidden op een moei lijke avond, maartegen Ajax bleek over duidelijk dat de vormcrisis in Heeren veen structureel en niet tijdelijk is. Met Andy van der Meyde en Victor Sikora op de vleugels bestookte Ajax de thuis club. De optimale veldbezetting pakte al na zes minuten goed uit. Andy van der Meyde, voor de gelegenheid op links ge posteerd, knalde van zestien via een Fries been raak. Vanaf dat moment speelde Ajax een gewonnen wedstrijd. Eenvou digweg omdat de opponent niet bij machte was Ajax onder druk te zetten. Alleen Mika Nurmela deed het op de rechterflank aardig. Hij bezorgde Max well een moeilijke avond. De Braziliaan won het onderlinge duel echter glansrijk op punten. Hoogtepunt van de avond was het doel punt van TomasGalasek. De Tsjech schoot een vrije trap van een metertje of dertig keihard in de kruising. Het betekende de definitieve nekslag voor SC Heerenveen. De spionnen van Valencia, op de tribune aanwezig, noteerden ijverig hoe Ajax het duel professioneel uitspeelde. Opnieuw Andy van der Meyde schoot na een goed en snel uitgevoerde counter de derde treffer achter doelman Vonk. Ajax speel de toen al met Van der Vaart en Litma- nen in één elftal. De Fin was volledig Andy van der Meyde: „Dat ik op links moest spelen, maak te mij niets uit. Bij de technische be spreking werd gezegd dat de backs van SC Heerenveen binnendoor kwets- baar zijn. Dat bleek, want al na zes minuten schoot ik raak. Een lekker gevoel, waardoor we rustig konden spelen. Het belangrijkste was dat we zouden winnen en dat is gelukt. Mijn tweede treffer zat er ook aardig in. Vooral het voorbereidende werk van Richard Witschge was goed aan dat doelpunt. Ik hoefde de bal er alleen nog maar in te schieten." Witschge ontwijkt een tackle van een Friese verdediger. ■<ll hersteld van de blessure aan zijn ham string en verving Mido een half uur voor tijd. Tomas Galasek is het middelpunt van een Amster damsfeestje De Tsjech knalde Ajax uit een formidabele vrije trap naar 0-2. Rafael van der Vaart komt in de lucht tekort tegen Johan Hansma. Zaterdag 23 november SC Heerenveen-Ajax 0-3 (0-2) 6. Van der Meyde 0-1,38. Galasek 0-2,76. Van der Meyde 0-3 SC Heerenveen: Vonk, Edman, Hansma, Hansson, Vene- ma, Jensen, Radomski.Vayrynen, De Jong (83. Kolk), Nur mela, Denneboom (70. Selakovic) Ajax: Didulica,Trabelsi,Chivu, Bergdplmo,Maxwell,Gala sek, Pienaar (73. Witschge), Van der Vaart, Van der Meyde, Mido (67. Litmanen), Sikora (81. Boukhari) Geel: Nurmela, Hansson (SC Heerenveen), Pienaar, Max well, Galasek (Ajax) Scheidsrechter: Luinge; Toeschouwers: 14.400 zondag i december AJAX-FC TWENTE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 21