PIET SCHRIJVERS Om prijzen te winnen, maakte Piet Schrijvers in 1974 de overstap van FC Twente naar Ajax. Negen seizoenen en vijf kampioenschappen later ging 'De Beer van de Meer' naar PEC Zwolle om daar zijn loopbaan af te sluiten. VERZADIGD DE PROGNOSE VAN PIET SCHRIJVERS "r-Z"- é&l De Beer van De Meer „Bij FC Twente heb ik zes hele goede jaren gehad. Helaas waren we teveel een vriendenploeg om het Ajax en Feye- noord moeilijk te maken. Regelmatig gingen we met z'n allen op stap. Als er wat te doen was, waren we erbij. Toch zaten we heel dicht tegen de top aan. Het ergste was een wedstrijd tegen Ajax, waarin het vlak voortijd 0-0 stond. Eddy Achterberg passeerde Gert Bals en bij ons juichte iedereen al. Voor een leeg doel verdween de bal echter via de paal naast. In de slotfase werd Piet Keizer wakker, waarna we alsnog met 2-0 ver loren. Die klap kwamen we niet meer te boven, tegen FC Volendam en Telstar haalden we vervolgens slechts één punt." „Dat we nooit prijzen wonnen bij FC Twente, was voor mij de reden om in te gaan op de aanbieding van Ajax. Ze be taalden aardig wat centen voor me en ik heb tussen 1974 en 1983 vrijwel onafge broken in het doel gestaan. Hans Kraay Sr. haalde mij, maar na één jaar puinrui men, was hij alweer weg. Tomislav Ivic volgde hem op. Hij was een menselijke trainer, met die man kon je praten. Ik had een keer een akkefietje met hem. Ik had tijdens de training een warming-up ge daan, maar vervolgens deed ik een half uur niets. Toen ik half verkleumd was, moest ik plotseling op doel staan bij het afwerken. Ik weigerde en Ivic stuurde me van de training. De volgende ochtend hebben we het in z'n kantoortje bijge legd en hebben we elkaar de hand ge schud." „In Amsterdam ging het er professione ler aan toe dan in het gemoedelijke Enschede. Van jongens bij het Neder lands elftal had ik al gehoord van de scherpe regels bij Ajax. Als je in Enschede buiten de pot pieste, viel het niet op; in Amsterdam wist iedereen het gelijk. M'n contract met Ajax liep af in 1977 en in die tijd heb ik er serieus over nagedacht om de bouw in te gaan. Omdat mijn zaak waarnemer niet kon, ben ik samen met m'n vrouw gaan praten met voorzitter Jaap van Praag. Ik zei 'als jullie dat willen betalen, kan ik net zo goed de bouw in gaan'. Van Praag vroeg aan m'n vrouw of ik het serieus meende. Zij zei 'meestal wel'. Uiteindelijk zijn we er gelukkig toch nog uitgekomen." „Ik had me veel voorgesteld van het behalen van een kampioenschap, maar de eerste titel in 1977 maakte weinig indruk. Niet voor niets kregen we pas 25 jaar later een medaille! Na een lange periode vol feesten, was Ajax destijds een beetje verzadigd. We zijn naar het café van Bobby Haarms gegaan, waar we de ijskast hebben geplunderd. Toen de supporters wisten waar we zaten, zijn we boven uit de ramen gaan hangen. Als het eerste kampioenschap een afknap per is, verwacht je niet veel van de vol gende titels. Dat viel gelukkig mee. Ik vind het leuk dat de supporters er 25 jaar later nog iets aan hebben gedaan. He laas heb ik nooit op het podium van de Stadsschouwburg gestaan." „Eén jaar voordat ik naar PEC Zwolle ver trok, kon ik naar Santander. Ajax wilde me niet laten gaan, maar een jaar later waren ze me liever kwijt dan rijk. FC Gro ningen en PEC Zwolle toonden belang- stelling.Ton Harmsen (destijds voorzitter Ajax, red.) zei tegen de supporters dat het bestuur me eigenlijk nog een jaar wilde houden, maar dat was niet waar. Piet Schrijvers De fans waren belangrijk voor me, voor ondergaat de hen deed ik het allemaal. Samen met de befaamde pers bedachten zij mijn bijnaam De Beer 'Bobby-training', van De Meer. Ik heb er daarna nog wel (Foto: George duizend gehad, maar dit is de enige die Verbeme) me eer aandoet. Tegenwoordig ben ik nog lid van Lucky Ajax, hoewel ik niet meer speel. Af en toe bezoek ik nog een wedstrijd van Ajax. Op zondag niet meer, want dan moet mijn club Achilles 1894 spelen. Maar ik kijk altijd nog wel wat Ajax gedaan heeft. Zoals ik dat trouwens bij al mijn voormalige clubs doe." Daan Schippers „Als een wedstrijd vlak voor of na de Champions League wordt afge werkt, heeft de tegenstander de meeste kansen om Ajax te verslaan. Toch denk ik dat Ajax wint. Wan neer ze snei scoren wordt het mis schien 4-0, anders wordt het 1-0." zondag! december AJAX - FC TWENTE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 17