VOOROORDELEN MALARIA flAST koud, maar ik wist waarvoor ik naar Nederland was gekomen. Later kreeg ik meer problemen. Dan zat ik thuis voor de televisie, terwijl ik in Burkina Faso gewend was dat iedereen buiten leef de. 'Wat doe ik hier?' vroeg ik me dan echt af. Inmiddels ben ik wel een beetje gewend aan de Nederlandse cultuur." Rahim besefte dat hij nog een lange weg te gaan had in het koude kikker landje Nederland. „Na een maand be gon ik mijn familie en vrienden vreselijk te missen. Ik werd goed opgevangen door Issy ten Donkelaar (hoofd oplei dingen, red.), waar ik in huis kwam. Hij heeft me echt prima op weg geholpen. In het begin wilde ik erg graag terug naar Burkina Faso, ik belde ontzettend vaak naar huis.Tegenwoordig bel ik een stuk minder en keer ik twee keer per jaar terug naar mijn familie. Na mijn voetbalcarrière? Dan laat ik Nederland achter me en ga ik zekerterug naar Bur kina Faso." Voor het nationale elftal van Burkina Faso, waarin ook Mamadou Zongo (Vi tesse) en Ousmane Sanou (Sparta) uit komen, reist Rahim echter wel vaker terug naar zijn geboorteland. „We heb ben een goed elftal met veel spelers die in Europa uitkomen, zoals Dagano van Racing Genk en Kere van Charleroi. Het Afrikaanse voetbal is anders dan het Europese voetbal. Er is meer strijd en techniek,terwijl hierde bewegingen de snelheid van passing belangrijker zijn. Dit seizoen spelen we zes kwalificatie wedstrijden voor de Africa Cup." Rahim reageert geïrriteerd over de vooroorde len die veel Europeanen over Afrika hebben. „Nederlanders zien alleen de armoede. Zij denken dat we in bomen leven, maar dat is niet de realiteit. Ook in Afrika zijn er mooie huizen en mooie auto's, maar hier hebben ze het alleen maar over de negatieve dingen. Je moet er zelf naar toe om te zien hoe het is. De mensen zijn er veel opener. Als iemand geen huis heeft om te slapen, wordt hij gewoon ergens uitgenodigd. Als ik eten heb, dan deel ik dat met mijn vrienden. In Nederland leven mensen meer voor zichzelf. Als ik iemand vraag 'wil je een lepel meenemen?', krijg ik wel als ant woord 'heb je polio ofzo?'." Dat heeft Rahim allerminst. Voor het eerst in vijfjaar krijgt de middenvelder een serieuze kans in het eerste elftal van FC Twente. Zelfs ten koste van aan koop Björn van der Doelen. Alleen een aanval van malaria hield hem even aan de kant. „Het is gewoon een soort griep, hoewel ik een paar dagen in het zie kenhuis moest liggen. Ik ben vier kilo afgevallen. Ik slikte nooit pillen tegen malaria, maar nu ga ik dat toch maar doen." Na twee gemiste wedstrijden kwam Rahim gewoon weer terug in de basiself van trainer René Vandereycken. „Een goede, rustige trainer die alles dui delijk uitlegt. Vorig jaar had ik een gesprek met Van 't Schip (de vorige hoofdtrainer, red.) en hij zei al dat ik dit seizoen een kans zou krijgen. Ik heb het vorig seizoen goed gedaan bij FC Zwol le. Dit jaar krijg ik die kans en het ver trouwen bij FC Twente, nu moet ik hier doorbreken." Daan Schippers (Foto: pro Shots/ Peter Hagenaars) AJAX -FC TWENTE Rahim Ouedraogo wordt enthousiast onthaald door jeugdige fans tij dens de Open Dag van FC Twente. (Foto: PRO Shots/ Peter Hagenaars) zondag 1 december

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 11