jan de jonge Trienke Reitsma DE SCHIINWERPER OP BLOEMSIERKUNST Ook assistent-trainer Jan de Jonge is natuur lijk razend benieuwd of sc Heerenveen tegen Ajax de opgaande lijn kan voortzetten. De manier waarop Vitesse afgelopen zondag in eigen huis werd bestreden, sterkt hem in het vertrouwen dat dit vanavond daadwerkelijk het geval zal zijn. Beleving en de absolute wil om te winnen waren volgens hem de factoren die in Arnhem het positieve resultaat bepaalden. Ook tegen de Amster dammers zullen die factoren van Z' eminent belang zijn. En niet te ver geten, de steun van de eigen aan hang, die zich vanavond ongetwij feld weer luidkeels zal laten gelden. Of dit alles voldoende is voor een gunstig resultaat, is uiteraard voor een niet onaanzienlijk deel afhanke lijk van de wijze waarop Ajax zich presenteert. Dat de mannen van Ronald Koeman momenteel in topvorm verkeren, daar kan in elk geval niemand omheen. "Daarom zullen wij niet 100, maar minimaal 110 procentmoeten geven", is de stellige mening van Jan de Jonge. „Ik neem tenminste aan dat Ronald Koeman er alles aan heeft gedaan om zijn mannen vanavond op scherp te krijgen. Toch is en blijft de psychologie een niet te verwaarlozen aspect. Hun 6-0 overwin ning op NEC kwam inmmers wel heel simpel tot stand. Het gevaar dat Heerenveen waarschijnlijk een even makkelijke hindernis vormt, kan zich dus zomaar in hun koppies gaan nestelen. Als geen ander weet Koeman natuurlijk hoe zoiets werkt. Daarom zal hij er de afgelopen dagen ongetwijfeld op gehamerd hebben, waarschijnijk tot vervelens toe, dat de wedstrijd tegen ons net zo belangrijk is als die tegen Feyenoord of PSV. Of nog belangrijker zelfs, want pas je als ook van de 'mindere' clubs wint, ben je een topploeg. Ongeveer in die geest zal hij het zijn spelers hebben voorge houden. Of ze dat zo ook in het veld zullen gaan vertalen, blijft natuurlijk speculeren Reden voor ons om het daar ook beslist niet vanaf te laten hangen. Willen we een kans maken, dan zullen we Ajax met dezelfde wapens moeten bestrijden als waarmee we Vitesse te lijf gingen Voordeel is dat de jongens vrijuit kunnen spelen, want verliezen van Ajax in de huidige vorm is beslist geen schande." "Toch is dat niet ons uitgangspunt zeker niet voor eigen publiek. Weliswaar hebben we ondertussen het een en ander moeten bijstellen, maar in pricncipe geen puntverlies in thuiswedstrijden, is en blijft een van onze belangrijkste doelstellingen. De realiteit in ogenschouw nemend, zou het echter al mooi zijn als de jongens het publiek vanavond een spectaculaire wedstrijd kunnen voorschotelen. Strijdend ten onder gaan, is en blijft natuurlijk pijnlijk, maar het voldane gevoel zal uiteindelijk de overhand krijgen. En daar kunnen dan weer mooi op voortborduren. Een punt pakken is absoluut fantastisch en als er eventueel nog meer in zit, gaan we met z'n allen subiet uit ons dak! Maar laten we de voeten maar mooi op de grond houden en hopen we op een lekkere wedstrijd met veel spektakel en mooi voetbal!" Schoterlandseweg 40, 8454 KE Mildam Telefoon nr. 0513-632473

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 9