K V/ t VOOR DE AFTRAP y V sc heerenveen - ajax Vitesse kon in eigen Gelredome drie dagen na de "Krimi" in Bremen niet opnieuw door de pijngrens, wat Heerenveen de eerste en niet onmiddellijk verwachte uitzege van dit seizoen bracht. Heel mooi en het zou machtig zijn als vanavond net als vorig seizoen ook even van Ajax wordt gewonnen. Reken er niet op, want er zijn aanwijzingen dat het "onmogelijk" is. Hoewel het ver leden niet telt, ook niet in de met statistieken doodgegooide voetbal lerij, zal het toch geen toeval zijn, dat er een liedje ontstond, waarin een meneer met een kennelijk over spelige partner kweelt: "En als Heerenveen van Ajax wint, dan pas geloof ik jou..." Voor zijn zielenleven zou het zalvend zijn, als dat wonder wel geschiedt en er zijn ook best een paar Friezen te vinden, die er geen moeite mee zouden hebben, maar de realiteit is, dat Ajax van een andere orde is en de Mokumers trak teren op het eerste seizoensverlies zou een incident zijn, een sensatie van een toevalstreffer. We zagen dat liever anders, maar het langzaam weer in betere doen komende Heerenveen kan Ajax misschien hin derlijk voor de voeten lopen, winnen is een ander verhaal. Want je zult moeten scoren (Ajax komt uit nog altijd tot een gemiddelde van twee treffers). Verdedigend mag het lek bij de "pompeblêden" dan aardig boven water zijn gekomen, aanval lend kan het beter. Een doelpuntrijke wedstrijd hoeft niet meteen verwacht, want met het oog op de Europese inspanningen zal Ajax bij voorkeur wat zuinig spelen. Normaal gesproken is dat voldoende om fier koploper te blijven. Nog wel, want in de komende slopende maanden zal de Champions League zijn tol gaan eisen en zullen Feyenoord en PSV zonder die molensteen om de nek de overhand moeten kunnen nemen in de nationale competitie. Een ver schijnsel dat zich overal elders open baart. Geniet tot dan van dit Ajax en vooral van zijn artiesten als Chivu, Trabelsi, Litmanen en Van der Vaart, jongens die wat meer in huis hebben dan de gemiddelde broodvoetballer. Los van winst of verlies kan ook dat een prachtige ervaring zijn. KUIPER VERZEKERINGEN Omdat geen mens gelijk is verzekeren wij op maat Bezoekadres: Breedpad 21 8442 AA Heerenveen Postadres: Postbus 116 8440 AC Heerenveen Telefoon: (0513) 61 44 44, Fax: (0513) 62 37 42 Internet: www.kuiperverzekeringen.nl NVaClid E-mail: kuiper.heerenveen@atriserv.nl nvga lid

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 5