TU lSC HEERENVEEN IS OOK riska hazenberg Auto JOURE b.v. Techniekwei 4, 8501 XN JOURE Eenieder kent, naast de spelers van sc Heerenveen, de namen van de boegbeelden van de club: Riemer van der Velde en Foppe de Haan. Wat vaak ver geten wordt is dat achter de organisatie van sc Heerenveen een grote groep van ruim 500 werknemers en vrijwilligers schuil gaat. Deze groep 'naamlozen' is onmisbaar om het sc Heerenveen- circus draaiende te houden, reden om in deze rubriek deze andere mensen achter de club eens voor het voetlicht te toveren. Riska Hazenberg uit Sint Annaparochie werkt sinds een jaar bij de sc Heerenveen Juniorclub, ook wel bekend als de Junior Heroes. Samen met Karin Smit runt ze deze afdeling binnen de club. Riska houdt zich vooral bezig met de organisatie van jeugdclinics, die sinds dit jaar bij amateurvoetbal clubs worden gehouden. "Het gaat heel erg goed met de clinics. We hebben er dit jaar een stuk of zestig gegeven. Voor volgend seizoen zijn de eerste boekingen alweer binnen." Zo'n vier jaar geleden maakte Riska voor het eerst kennis met sc Heerenveen. "Ik volgde een opleiding tot diëtiste. Ik wilde graag stage lopen bij sc Heerenveen, omdat ik veel affiniteit heb met sport. Die kans kreeg ik. Ik ben een half jaar bezig geweest met voeding en voedingadviezen voor voetballers." Na haar opleiding volgde ze nog een cursus sportdiëtiek. Daarna is ze, als rayonmanager, aan de slag gegaan bij Nutricia. "Een prima baan, maar ik kon mijn ei er niet helemaal in kwijt. De sport bleef me trekken." Het contact met de club is ze toen dan ook niet verloren. "Op een gegeven moment kwam dit op mijn pad. Die kans kon ik natuurlijk niet laten lopen." Kaatsliefhebbers kennen Riska onge-twijfeld als topkaatster. Ze speelt in de hoofdklasse en heeft al zes keer de dames PC gewonnen. Jaren heeft ze in Wergea gewoond, maar sinds kort is ze terug in haar geboorteplaats Sint Annaparochie. "Het kaatsen is gelukkig goed te combineren met mijn werk bij sc Heerenveen." Amateurclubs zijn erg enthousiast over de voetbalclinics van de Junior Heroes. Het reizend voetbalspektakel is het afgelopen seizoen bij verschillende clubs in en buiten Friesland langs geweest. "De clinic duurt meestal een middag en is vooral bestemd voor de F-jes tot en met de C-tjes. In een nagebouwd minista- dion geef ik voorlichting over de club, een blik achter de schermen. Soms reizen er ook profvoetballers mee." 'Mister Heerenveen Maarten de Jong' is verantwoordelijk voor het buiten-gedeelte. Op het voetbalveld staat een opblaasbare arena. In samenwerking met clubtrainers- of bege-leiders geeft Maarten de Jong de training. Vaste onderdelen van het program ma zijn partijvormen, vakschieten en snelhei- dschieten. Het werken met jeugd bevalt Riska goed. "Ik vind het leuk om met kinderen om te gaan. Ik heb m'n trainingsdiploma kaatsen gehaald en dat komt goed van pas bij dit werk." De voetbalclinics gaan volgend seizoen weer verder. "Het wordt steeds drukker. Daarnaast hebben we plannen om ook clinics voor ander doelgroepen te organiseren", aldus Riska Hazenberg. In- en Verkoop Tel. (0513) 41 25 25 Fax (0513) 41 27 15 Mobiel 06 - 54 77 15 18

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 19