'Hooit verwacht M»«W JOEY DIDULICA IS EEN WINNAAR Een enkelblessure en een gehuurde keeper konden hem niet onder de lat vandaan krijgen. Joey Didulica is momenteel de eerste keuze van Ronald Koeman en de 25- jarige Australische doelman heeft zijn waarde voor Ajax bewezen. De keeper vocht zich tussen drie uitstekende sluitposten terug in de basis en zijn pure winnaars mentaliteit houdt hem voorlopig daar. „Alleen met zo'n instelling pak je prijzen." KEEPERSPROBLEMEN In het seizoen 1999/2000 maakte Didu lica zijn opwachting voor Ajax 1. De keeper was overgenomen van de Aus tralische club Melbourne Knights en kreeg meteen met een aardige concur rentiestrijd te maken. Fred Grim stond iedere wedstrijd onder de lat en boven dien hadden de Amsterdammers dat zelfde jaar de Roemeense goalie Bog- dan Lobont aangetrokken. Toen Ajax aan het eind van vorig seizoen besloot het contract van Grim niet te verlengen, zag Didulica zijn kans schoon. „Inder daad. Ik zit al driejaar bij deze club en ik mocht vorig jaar negen wedstrijden in het eerste spelen, omdat Grim gebles seerd was. Ik had gehoopt, dat ik de goede lijn door zou kunnen trekken. Maar er kwam iets tussen." De doelman geeft het zelf al aan. Ajax had Grim bedankt, gehuldigd en uitgezwaaid en tweejonge keepers mochten gaan strij den om zijn plaats. Maar de Australiër raakte in juli dit jaar op een training zwaar geblesseerd aan de rechterenkel. Hij verrekte zijn banden en er raakte een botsplinter los van de binnenkant van het gewricht. „Ik herinner me dat ik in een gat in de grond stapte en daar door lichtjes door mijn enkel ging.Toen ik daarna een bal wilde wegtrappen, was het helemaal foute boel. Het ge wricht deed plotseling erg veel pijn en ik kon er niet meer op lopen.Twee man nen van de hondenbrigade van de Amsterdamse politie hebben me toen naar het ziekenhuis gereden. Nu kan ik daarom lachen, maar destijds zag het er niet best uit. Dat was de ergste blessure die ik tot nu toe in mijn carrière gehad heb. Ik had nog nooit één training ge mist! En toen kreeg ik te horen, dat ik zes weken niet zou spelen. Dat was een enorme schok voor me." Twee weken later zou Ajax Bogdan Lo bont verliezen. De tweede keeper raak te geblesseerd aan zijn linkerschouder in het vriendschappelijke duel tegen Celtic. De arme Roemeen bleek zes maanden uit de roulatie te zijn. Plotse ling had Ajax geen 'nummer 1' meer en moest Koeman in het tweede elftal Maarten Stekelenburg onder de lat vandaan plukken,om een doelman voor het eerste te hebben. Deze jonge sluit post liep vorige maand in Milaan tegen Internazionale een bovenbeenblessure op en ook hij is een tijd niet beschik baar. Ajax kampte met drie gekwetste goalies en zelfs Fred Grim werd weer opgetrommeld, om op de bank plaats te nemen. Didulica was weliswaar her steld van zijn eerste enkelblessure, maar kwetste begin oktober het ge wricht opnieuw in het Champions League-duel tegen Rosenborg BK. „Echt ongelooflijk, ik heb nog nooit zoiets meegemaakt. Ineens zag ik Grim weer op de training! Ik dacht even dat de klok een seizoen was teruggezet." Ajax had geen keus meer en moest een keeper huren. Henk Timmer van AZ werd naar Amsterdam gehaald. Didulica, die op dat moment herstellende was, maakte zich geen zorgen om de toegenomen concurrentie. Sinds de uitwedstrijd te gen RKC Waalwijk (1-1, red.), van 26 oktober, staat de in Geelong geboren Australiër weer in de basis. „Competitie maakt me niet bang. Koe man had met me gepraat en de situatie uitgelegd. Ajax moest wel, anders had de club geen extra doelman achter de hand. Bij een topclub zijn er minstens drie goede, beschikbare goalies nodig. Ik maakte me over mijn terugkeer in Ajax 1 niet druk, omdat Koeman me beloofd had, dat ik eerste keus ben als ik weer fit zou zijn. Dat heeft me enorm veel zelfvertrouwen gegeven. Het ver trouwen van Koeman betaal ik terug, door er iedere wedstrijd te staan en de ballen te pakken. I do the job for him. Dankzij de trainer ben ik gegroeid en ik weet dat er iemand achter me staat. De coach heeft een grote naam en een rijke historie. Het is voor een club als Ajax goed, dat er zo'n man voor de groep zondag 17 november AJAX - NEC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 6