Zonder noemenswaardige inspanning omzeilde Ajax de lastige klip Willem II. De Tilburgers, dit seizoen goed bezig en vorig jaar nog met een gelijkspel de ArenA verlatend, werden eenvoudig opzij geschoven. Ajax won met 3-0, heroverde de koppositie en liep geen kaarten en blessures op. Al voorafgaande aan het duel in de goed gevulde ArenA, heerste een loom sfeertje, ledereen was waarschijnlijk nog met de gedachten bij de sensatio nele zege in Lyon, vier dagen eerder. Zo ook Cristian Chivu, die door een schor sing op de tribune moest plaatsnemen. Ajax begon in een laag tempo aan het duel. De snelle openingstreffer ten spijt, Mido scoorde al na negen minuten, ver anderde daar niets aan. Slechts spora disch werd het publiek wakker geschud bij een fraaie actie van een Ajacied. Wil lem II stelde daartwee gevaarlijke scho ten van Tarik Sektioui tegenover. Ajax- huurling Cedric van der Gun maakte de negentig minuten vol bij de Tilburgers. Voor hem hing ergens op de eerste ring een spandoek met de tekst 'Cedric hoort in Ajax 1'. Na de pauze wisselde Ronald Koeman Richard Witschge voor Andy van der Meyde. Met vier man op het midden veld kwam Ajax geen moment meer in de problemen. Rafael van der Vaart schoof door naar de spitspositie naast Mido. Een kwartier voor tijd schoot hij Van der Vaart is blij met zijn treffer. met rechts keihard de tweede treffer tegen de touwen. Het duel was daar mee gespeeld. Van der Vaart werd onder applaus vervangen door Zlatan. In de slotfase bekroonde Steven Pienaar een prima Ajax-week met de derde treffer. Het publiek bedankte Ajax na afloop met een welgemeend applaus voor de overwinning. Dankzij de 0-2 zege in Lyon en de 3-0 op Willem II deed de club zowel landelijk als Europees goede zaken. Maxwell is zijn tegenstander te snel af. Ronald Koeman: „De eerste helft was bijzonder matig. Aanvallend hebben we nauwelijks iets kunnen brengen. Dat kwam ook door de trage balcirculatie. Boven dien hadden we problemen met de wisselingen voorin bij Willem II. Daarom heb ik besloten na de her vatting met twee spitsen te gaan spelen. Vanaf dat moment hebben we geen problemen meer gehad. Niks weggegeven en zelf twee maal gescoord. Dankzij deze zege staan we weer eerste en ligt de druk bij anderen. Daarom is het een prima middag geweest." Galasek wordt in de mangel genomen. Zondag 3 november 2002 Ajax-Willem II 3-0 (1-0) 9. Mido 1-0,73. Van der Vaart 2-0,88. Pienaar 3-0 Ajax: Didulica,Trabelsi, De Jong, Bergd0lmo,Van Damme, Galasek, Van der Vaart (74. Zlatan), Maxwell, Van der Meyde (46. Witschge), Mido, Sikora (67. Pienaar) Willem II: De Vlieger, Jaliens, Mathijsen.Van Nieuwstadt, Janssens, Landzaat, Mathijssen, Victoria (72. Mourad), Mariana (72. Shoukov), Van der Gun, Sektioui Geel: Sektioui, Mariana (Willem II) Scheidsrechter: Jol Toeschouwers: 48.248 zondag 17 november AJAX - NEC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 19