Ir, A ST Sander Berends GARY SPIER HOOPT OP DEBUUT IN ARENA trainer zou blijven. Van de NEC-jongens van Jong Oranje hoorde ik ook positieve verhalen. Voordat ik mijn beslissing nam om NAC voor N EC te verruilen, heb ik ook nog om advies gevraagd bij Mark Wotte, toen nog bondscoach van Jong Oranje. Hij steunde me. Enkele weken later be naderde hij me voor een overstap naar Willem II. Maar ik had mijn woord al aan NEC gegeven. Want toen Ajax bekend maakte dat ik dit jaar ook verhuurd mocht worden, hingen erbinnen een uur al vier of vijf clubs aan de telefoon. Ook NAC, dat me zelfs wilde kopen." Keek je tegen Neeskens op bij Oranje? „Dat doe ik nog steeds hoor. Voor Nees kens heb ik veel respect. Alleen al als je naar zijn loopbaan als speler kijkt. Erg imposant. Iets dat ik nog maar moet zien te bereiken. Oké, als voetballer lijken we totaal niet op elkaar. Maar als elke spe lerzijn specifieke kwaliteiten uitbuit,heb ik daar bewondering voor. Aan de trai ningen kan ik ook merken dat hij hoog heeft gespeeld. Zo doen we veel met de bal. Hij beseft ook dat een voetballer op tijd zijn rust moet pakken en het geen zin heeft om daags na de wedstrijd alleen maar rondjes te lopen, zoals Co Adriaanse bij Ajax deed. Dat geldt ook voor de eerste training na een rust periode. Een trainer mag op dat moment niet verwachten dat alle spelers honderd procent in topconditie zijn. Verder geeft Neeskens heel veel praktijkadviezen. Allemaal van die kleine dingen." Wat is je doel dit seizoen? „Ik wil dit seizoen aan de buitenwereld laten zien wat ik in huis heb. Ook naar Ajax toe. Ik krijg van de trainer een vrije rol. Oké, een aantal punten geeft hij me vooraf mee, maar het overige mag ik zelf invullen. Heel anders dan bijvoorbeeld de nummer io-positie bij Ajax, waarop ik heb gespeeld. Die is aanvallender. Dan krijg je wel twintig kansen per wedstrijd om te scoren. Hier maar één of twee. Maar dat is ook leerzaam voor me. Zoals dat eigenlijk voor het hele elftal van NEC geldt. Het zijn jonge jongens, die dit sei zoen nog ervarener kunnen en willen worden." Wat vond jij van de Ajax-opleiding? „Klasse. Ik heb daar erg veel geleerd. Zo moesten we in iedere situatie heel snel handelen. De snelheid van de bal, het goed inspelen. Allemaal punten die ik in mijn rugzak meeneem in de rest van mijn loopbaan. Ik begon bij Ajax in de Cl onder Hennie de Regt, daarna heb ik Jan Olde Riekerink en John van 't Schip in de B gehad. Vervolgens weer Van 't Schip en Co Adriaanse in de A-jeugd en Olde Rie kerink opnieuw in het tweede." Wanneer zien we je weer terug in het Ajax-shirt? „Dat weet ik niet. Ik hoop binnen enkele jaren. Rafael van der Vaart is natuurlijk wat leeftijd betreft een concurrent. In de jeugd heb ik regelmatig met hem sa mengespeeld. Hij als linkshalf, ik op de ho'-positie. Maar ik kan ook goed als rechtshalf uit de voeten. Ik zie het wel. Eerder heb ik al aangegeven ooit in Spanje te willen spelen. Maar dat is weer een volgende stap in mijn leven. Ik wil eerst in Nederland de top halen. Als ik ooit het Ajax-shirt weer aan heb, weet ik zeker dat mijn loopbaan is geslaagd." Aan het begin van het seizoen kwam er, behalve Youssouf Hersi, nog een speler van Ajax naar NEC. Al kreeg die overgang nauwelijks publiciteit. Zijn officiële debuut in het eerste elftal van de Nijmegenaren moet Gary Spier dan ook nog maken. „Ik speelde bij Omniworld in Almere toen Ajax interesse in me toonde. Het eerste jaar speelde ik in de A2 onder Dick de Groot en het afgelopen seizoen in de Ai onder Danny Blind. In die twee jaar heb ik erg veel geleerd. Vooral van Blind heb ik veel opgestoken." Spier (19) is geboren in Paramaribo, opgegroeid in de Bijlmeren woont in Almere. „NordinWooter woont bij me op de hoek. Van hem had ik vroeger nog een poster op mijn kamer hangen. Net als van Ronaldo en Davids trouwens." Spier kan uit de voeten als linkshalf en linksback. „Mijn voorkeur ligt op het middenveld, maar het laatste jaar bij Ajax heb ik laten zien dat ik op de backpositie ook goed kan presteren. Ajax wachtte lang met een toezegging of ik mocht blijven of niet. Uiteindelijk kon ik blijven, maar ik kreeg geen contract. Oké, bij NEC speel ik nu ook op amateurbasis, maar ik behoor wel tot de selectie en de kans op spelen in de Eredivisie is hier groter." flÜÉ,' "M NEC-Real Zaragoza, 06-08-2002, Youssouf Hersi wordt getackeld door Fernando Soriano. (Foto: PIX Online Broer van den Boom) zondag 17 november AJAX - NEC

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 11