Een jaar geleden gaf Ajax met het ontslag van Co Adriaanse voornamelijk aan op dood spoor te zit ten. Toch wist opvolger Ronald Koeman, de vierde trainer in drie jaar, alsnog het landskampioenschap én de Amstel Cup naar de hoofdstad te halen. De 78-voudig international wilde echter meer en zag graag in elke linie een versterking. Met de komst van Victor Sikora en, enkele maanden later, Jari Litmanen werd hij vervolgens uitstekend in zijn behoefte voorzien. Met Jari Litmanen, de Fin die in 1992 bijna bij Roda JC terecht kwam, keerde de verpersoonlijking van de Amsterdams gloriejaren terug. Bij zijn entree sprak Litmanen de hoop uit dat hij met zijn ervaring een bijdrage zou kunnen leveren aan de ontwikkeling van zijn jeugdige, gretige en talentvolle teamgenoten. Het afgelopen seizoen kenmerkte het voetbal van Ajax zich voornamelijk als realistisch. Daarom nam Ronald Koeman zich deze jaargang voor om de club weer het vertrouwde aantrekkelijke gezicht van weleer terug te geven. Bij Ajax staat namelijk niet alles in het teken van winnen. Er moet vooral attractief en aanvallend gevoetbald worden, al is de club het natuurlijk aan zijn stand verplicht dat er prijzen gepakt worden. In ieder geval wordt er verlangd dat de ploeg zo lang mogelijk blijft meedoen om het landskampioen schap en de Amstel Cup. In deze jaargang, waarin de Ajacieden de aansluiting met de Europese top moeten terugvinden, is de Champions League de slagroom op de taart. Na de uitstekende overwinning in Lyon gaat de thuiswedstrijd van komende dinsdag beslis sen hoe Ajax verder bekert in Europa. Winst betekent een, fantastische, eerste plaats in de poule. De Amsterdammers zullen in de Arena dan wel van Inter Milaan moeten winnen. Een ontzettend moeilijke opdracht. Misschien nog wel lastiger dan die van vanavond. Ronald Koeman Amsterdam ArenA (51.342 plaatsen) Begroting: 60 miljoen euro (hoogste van Nederland)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 7