die we in de duels daarvoor kregen op ons spel. We hebben De Graafschap de hele wed strijd in onze grip gehad, een teken dat we over een heel fitte ploeg beschikken. Toch vond ik het tempo de eerste twintig minuten te laag. We bereikten onze spitsen niet snel genoeg, terwijl dat juist onze kracht is. Langzaam maar zeker kantelde de wedstrijd en scoorden we in een tijdsbestek van zes minuten drie goals. Na rust hadden we een of twee doelpunten meer moeten maken, maar op een gegeven moment gunden de spitsen elkaar te weinig." Opnieuw gaf u Yannis Anastasiou de voorkeur boven Sergio. "Ik heb al eerder aangegeven dat ik niet iemand ben die snel wisselt, je moet er geen dui ventil van maken. In Arnhem speelde Yannis echter minder, vandaar dat ik tijdens de rust Sergio inbracht. Voor de wedstrijd tegen De Graafschap heb ik van Yannis verlangd dat hij meer moest laten zien. Vervolgens toonde hij aan een fantastisch aanspeelpunt te kun nen zijn." Vanavond wilt u vol gas geven. In hoeverre zit de wedstrijd tegen Veendam nog in de benen? "Het is duidelijk dat er idealere voorbereidingen zijn dan een reis van achthonderd kilo meter in een dag tijd, nu ruim zestig uur geleden. Woensdag hebben we wat herstel werkzaamheden gedaan, vanaf de training van gisterochtend staan de neuzen richting Ajax. In ieder geval een tegenstander waarvoor je de spelers niet hoeft te motiveren." Hebben jullie tegen Ajax iets te verliezen? "Ik vind dat we dit duel zonder druk kunnen spelen, al gaan we natuurlijk wei voor een goed resultaat. Ronald Koeman heeft een ploeg die het spel dicteert en daarbij kan hij moeiteloos spelers inpassen. Het ziet er naar uit dat Ajax vanavond op volle oorlogs sterkte aantreedt. Daarom zullen wij er zelf voor moeten zorgen dat we goed in de wed strijd komen. Ik vind namelijk dat we altijd iets te verliezen hebben. Niet zozeer punten, maar in ieder geval respect. Na afloop moeten we elkaar namelijk wel recht in de ogen kunnen kijken." Algemene informatie Roda JC Roda JC, Postbus 1156 6460 BD KERKRADE T +31 -(0)45-631 7000, F+31 -(0)45-631 7100 e-mail: info@rodajc.nl; internet: www.rodajc.nl; Teletekstpagina's NOS en LI met actueel nieuws over Roda JC672 en 673 (jeugd).

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 5