RUGNUMMER 25 De nacht voordat hij zijn debuut in de basis maakte tegen PSV sliep hij als een roos. Ook toen Roel Brouwers het met 31.000 toeschouwers gevulde Philips Stadion betrad voelde 1 hij geen nervositeit. Angst en zenuwen kent de centrale verdediger, die vanaf zijn elfde de kleuren van Roda JC verdedigt, namelijk niet. j Welk doel had jij dit jaar voor ogen? "De trainer zei me aan het begin van dit seizoen dat ik als jonge speler elke training en elke wedstrijd als een finale moet zien. Dan zou mijn kans vanzelf komen. Die woor den heb ik goed in mijn oren geknoopt. Tijdens de laatste training voor de ontmoe ting met PSV deelde de trainer hesjes uit aan de reserves. Hij liep langs me heen en zei dat ik die dag geen hesje kreeg." Toen wist je voldoende. "Inderdaad. Op zo'n moment gaat er van alles door je hoofd, maar ik vond het vooral geweldig om tegen PSV mijn debuut te maken. Ik nam me voor om gewoon lekker te gaan voetballen. Ook volgens de trainer had ik die wed strijd niets te verliezen. Toen ik het stadion betrad had ik een geweldig gevoel. 'Hier heb ik het allemaal voor gedaan', realiseerde ik me op dat moment. Mateja Kezman, mijn directe tegenstander, scoorde niet en we hielden de nul." Vervolgens wonnen jullie van Vitesse en De Graafschap. "Ik vond het vooral heel bijzonder om voor je eigen supporters in een com petitiewedstrijd te debuteren. In het veld merkte je de perfecte sfeer, zelfs de wave viel me op. En opnieuw kregen we geen tegendoelpunt. Een fan tastische avond." ie, Kijk je tegen die jon- Vanavond speel je gens op? "Niet echt. Ik zal gewoon schakelen. De eerste taak v mijn directe tegenstander uit te is namelijk om de nul te houden. Vanavond kunnen we vrijuit voetballen. Daarom zuilen we, net als altijd, vol voor de winst spelen."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 12