Vorig seizoen werd zijn contract bij Ajax met vier jaar verlengd en technisch directeur Leo Beenhakker roemde het formaat van het talent van de aanvallende middenvelder. Maar een seizoen en een ern stige knieblessure later vecht Cedric van der Cun voor eerherstel bij Willem II en mag hij even niet meer aan Amsterdam denken. De 23-jarige Hagenaar ontwikkelt zich nu in Brabant, maar Ajax blijft toch zijn duppie. „Dit is een speciale wedstrijd voor me." tcip° 'keri£l^ BEJUBELD CONCURRENTIE Willem II - FC Utrecht, Denny Landzaat viert,samen met Cedric van der Cun, zijn treffer, (foto: PIX ONLINE/Toin Damen) Al acht jaar speelt de geboren Hage naar Cedric van der Gun bij Ajax. Zijn carrière verliep in eerste instantie zeer voorspoedig. Hij werd kampioen met de jeugdelftallen en Jong Ajax en in 1997 zat de aanvallende middenvelder voor het eerst bij het eerste elftal. Twee sei zoen later verhuurden de Amsterdam mers het talent voor een halfjaartje aan FC Den Bosch, maar onder trainer Co Adriaanse liet de voetballer zien uit wat voor Haags hout hij gesneden is. Terug in de ArenA speelde Van der Gun in het seizoen 2000/2001 33 wedstrij den onder de voormalige Ajax-trainer waarin hij maar liefst negen keer scoorde. Niets leek een veelbelovende loopbaan van de 'nummer tien' in de weg te staan. Hij werd zelfs in verband gebracht met het Nederlands elftal. Toen volgde de dramatische vooravond van de return tegen Celtic voor deel name aan het Champions League-toer nooi. In augustus vorig jaar liep Van der Gun een kraakbeenblessure in zijn lin kerknie op, die hem tot na de winter stop aan de kant hield. Eenmaal gere valideerd, was Ronald Koeman aange steld als coach. Deze trainer had al een nieuw team samengesteld, zonder re kening met de gekwetste Hagenaar te houden. Een team dat uiteindelijk kam pioen werd en de Amstel Cup pakte. Dus waarom zou Koeman nog ruimte maken voor het eens zo bejubelde talent Cedric van der Gun? Hij werd derde keus voor de positie achter de spitsen, met Rafael van der Vaart, Ste ven Pienaar en later zelfs Jari Litmanen voor zich. Koeman plaatste het troetel kind van de ArenA in het tweede elftal en daar wilde Van der Gun zich niet manifesteren. Hij weigerde zijn ontwik keling te laten stagneren en ging op zoek naareen andere eredivisieclub. De aanvallende middenvelder vroeg Leo Beenhakker voor een oplossing en die werd gevonden in een huurovereen komst met Willem II. Sinds het begin en tot aan het eind van dit seizoen speelt de voorlopige oud-Ajacied in Tilburg. Cedric van der Gun vertelt aan het begin van de wedstrijd tussen zijn oude en nieuwe club over Ajax, Willem II, Mark Wotte en de liefde voor zijn Amsterdamse duppie. „Nee ik vond het niet vreemd dat ik op het ene moment het grote talent bij Ajax was en het andere moment mocht vertrekken. Ik had alleen niet verwacht dat ik na zo veel krediet te hebben gehad, te horen kreeg dat ik niet meer nodig was. Maar dat is voetbal, het is vervelend maar waar. Als iemand vertrekt, krijgt een andere persoon de kans zich te bewij zen. Zo is het nu eenmaal. In het voet bal betekent de één zijn dood, de ander zijn brood. Daar moet ik mee leren leven." Van der Gun vervolgt: „Op het moment dat ik terugkwam van mijn blessure, was Rafael van der Vaart terecht eerste keus voor de 'nummer tien' positie. Hij heeft het gewoon fantastisch gedaan. De nieuwe trainer Koeman had mij nog nooit zien spelen en koos voor zeker heid. Onder Co Adriaanse had ik mijn kans gekregen, maar een nieuwe trai ner kijkt niet naar resultaten uit het verleden. Koeman liet Steven Pienaar als vervanger voor Van der Vaart opdra- zondag 3 november AJAX-WILLEM II

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 9