Steven Pienaar wil VOORBEELDFUNCTIE VOOR DE WESTBURY iLHARi Het interview gebeurt op zijn verzoek in het Engels. „Ik spreek een beetje Nederlands en versta het redelijk, maar Engels gaat me toch beter af. In Zuid- Afrika wordt die taal gesproken, maar vooral door blanken. Ik ben een Afro- Zuid-Afrikaan. Binnen onze bevolkings groep spreekt bijna niemand Engels." Met welk gevoel kijkje tot nu toe terug op het seizoen? „Eigenlijk wel met een goed gevoel. Mijn doel was om zoveel mogelijk speelminu ten te pakken. Dat is tot nu toe aardig gelukt. Maar ik ben er nog lang niet. Op trainingen leer ik veel en daar moet ik me voor honderd procent blijven inzet ten en knokken voor een plaats in de selectie van de volgende wedstrijd. Maar ikgeloof in mezelf. Dat vertrouwen moet ik overbrengen op de trainer en daar ben ik iedere training mee bezig." Je beste wedstrijd tot nu toe was Feyenoord-uit? „Jazeker. Twee dagen voor de wedstrijd voelde ik al dat het goed moest gaan. Wedstrijden tegen grote clubs, zoals Feyenoord, brengen bij mij altijd een speciaal gevoel naar boven. Het vreem de is wellicht dat ik in die wedstrijden zonder druk speel. Ik besefte tegen Feyenoord dat zij voor eigen publiek speelden en alles moesten geven. De druk lag juist bij hen. Desondanks verliep het eerste kwartier moeizaam.Mijn handelingssnelheid lag te laag, maar daarna ging het steeds beter. Hoogtepunt was natuurlijk die 0-2. Ik zag de diepte aan de rechter kant en ging op tijd de ruimte in. Zla- tan speelde de bal uitstekend aan en ik zag op mijn beurt weer Jari vrijstaan in het centrum. Die rondde fantastisch af." Waarom kreeg je basisoptreden geen vervolg? „Ik weet het niet, maar ik kan het be grijpen. Ik ben jong en moet nog veel leren. We spelen dit seizoen door het dubbelprogramma veel wedstrijden, dus iedereen komt aan spelen toe. Ik heb tot nu toe niets te klagen gehad. Alleen had ik graag wat meer minuten gepakt in de UEFA Champions League. Die wordt in Zuid-Afrika live uitgezon den. Zowel op de publieke omroep als via de satelliet. Mijn moeder kan me dan zelfs in actie zien. Ik heb voor haar het shirt van het duel tegen Internazio- nale bewaard. Daar had ze speciaal om gevraagd. Over mijn invalbeurt was ik overigens niet tevreden. Afgezien van de korte duur, bracht ik te weinig." Kun je het verschil met een gewone competitiewedstrijd merken? „Zeker weten. Natuurlijk spelen we te gen grote clubs en in grotere stadions, maar het niveau en het tempo liggen ook veel hoger. Tijd om na te denken is er nauwelijks. Het spel gaat erg snel en iedere seconde moet je scherp zijn. Of we de volgende ronde halen? Alles is nog steeds mogelijk. We kunnen eerste, maar ook derde worden." Vandaag tegen Willem II. Niet moeilijk om je daarvoor op te laden? „Nee, zeker niet. Ik geef toe dat iedere ploeg niet een jaar lang op honderd procent kan presteren. Maar we moe ten er zeker voor zorgen dat we de con centratie ieder duel vasthouden en elke wedstrijd serieus benaderen.Tegen Wil lem II krijgen we het niet makkelijk. Het is een goed team, dat aanvallend speelt en niet voor niets zo hoog staat." Hoe onderhoud je de contacten met Zuid-Afrika? „Ik bel veel met mijn moeder en sms met vrienden. Al mijn vakantiedagen breng ik er door." Je was verrast toen je afgelopen zomer meemocht naar het WK? „Ja. Ik dacht dat de bondscoach voor ervaring zou kiezen. Nu was ik met mijn twintig jaar de jongste speler van de nationale ploeg. Natuurlijk was ik wel zondag 3 november AJAX-WILLEM li]

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 6