m m MHTttJMQIMMBI imnwiif m Waf RUNNER UP LICHTPUNTJE WILLEM II Patrick Leemans WH iliir K I De tweede misstap werd vorige week zaterdag gemaakt, toen Ajax twee punten achter liet in Waalwijk bij RKC. Het was het eer ste puntenverlies in een uitwedstrijd voor de Amsterdammers dit seizoen. Ajax kwam als koploper naar Brabant en ging als 'runner up' weer weg. Koeman bracht hetzelfde elftal op het veld als in het duel met Rosenborg BK. Dat wil zeggen, met Nourdin Bouk- hari op de linkerflank, Jelle Van Damme als linksback en Zlatan opnieuw in de spits. Ajax begon redelijk met een schot op de paal van Andy van der Meyde. Een prachtige vrije trap van, wie anders, Cristian Chivu belandde via de vingertoppen van de doelman op de kruising. In de tweede helft, toen de drumband eindelijk van het veld gemarcheerd was, gebeurde er van alles. Een doelpunt van Zlatan werd afgekeurd voor vermeend buitenspel, de jarige Chivu (22) legde de doorgebroken Rick Hoogendorp neer en kreeg rood. Uit de vrije trap die daarop volgde, maakte de Haagse spits de onverdiende 1-0. Ondanks het feit dat de televisiebeelden niet duidelijk lieten zien wat Chivu nu precies verkeerd deed, gaf de Roemeen zelf toe dat de rode prent verdiend was. Ajax zal de moeilijk vervangbare verdediger vandaag tegen Willem II moe ten missen wegens de onvermijdelijke schorsing. Het massaal meegereisde Ajax-publiek roerde zich in Waalwijk om de oms treden beslissing en scheidsrechter René Temmink besloot de wedstrijd tijdelijk stil te leggen wegens kwetsende spreekkoren. Misschien dat Ajax profijt van de extra pauze trok, want toen de tweede helft hervat werd, maakte prompt de ingevallen Maxwell de gelijkmaker. De Braziliaanse middenvelder vierde zijn eerste doelpunt voor Ajax en zette de Amsterdammers naast RKC, on danks dat de bezoekende ploeg met tien man speelde. Het bleef bij die 1-1 en daardoor moest Ajax de koppositie van de Holland Casino Eredivisie afstaan aan PSV, dat NEC met 0-5 afslachtte. Coach Koeman verweet het teleurstellende resultaat opnieuw aan het gebrek aan scherpte bij zijn elftal. „Omdat we met tien man op achterstand kwamen, mogen we nog blij zijn met een punt. Ik koos er voor om met drie man voorin te blijven spelen. Ondanks de numerieke minderheid bleven we de wedstrijd con troleren. We hadden kunnen winnen, maar dat is niet gebeurd. Dat is te wijten aan het feit dat we niet scherp genoeg waren." Positief nieuws komt er uit de ziekenboeg. Enkele reeds lange tijd uitgeschakelde Ajacieden zijn duidelijk op de weg terug. Koeman zal blij zijn dat de recente doelpuntenmaker Maxwell hersteld is van zijn enkelblessure, die hem twee weken aan de kant hield. Vanwege de schorsing van Jelle Van Damme in de Champions League-wedstrijd tegen Olympique Lyon, kon Koeman de Brazili aan als diens vervanger gebruiken. Een andere linkspoot, Wam- berto, is ook weer fit sinds hij drie weken terug door Paul Bosvelt in de wedstrijd tegen Feyenoord in De Kuip, (1-2 winst, red.) het veld werd afgetrapt. De kleine Braziliaan is hersteld van een enkel blessure. Doelman Maarten Stekelenburg heeft last van een bil spierkwetsuur en verdediger John O'Brien ondervindt nog steeds last van zijn achillespees. Mandekker Johnny Heitinga is vorige week in de Verenigde Staten succesvol geopereerd aan zijn lin kerknie. De verdediger raakte ernstig geblesseerd in het thuisduel tegen NAC dit seizoen. Hij scheurde zijn kniebanden af. Heitinga blijft nog tot 8 november in Colorado en vliegt dan terug naar Amsterdam om verder te herstellen. Maar de grootste verrassing zit hem natuurlijk in de onverwacht vlotte terugkeer van Rafael van der Vaart. De middenvelder was al van de partij in Lyon en zou vandaag in Nederland wel eens zijn rentree in de competitie kun nen maken. De zoon van de ArenA was sinds de interland Neder land-Wit Rusland (7 september, red.) uit de roulatie wegens een knieblessure. Heel Nederland is benieuwd hoe de samenwerking tussen hem en Jari Litmanen zal verlopen. Op het gevaar af dat de duels in de Champions League de partijen in de Holland Casino Eredivisie overschaduwen, leeft het aan staande duel met Internazionale enorm. De wedstrijd tegen RKC Waalwijk heeft Ajax geleerd, dat een topclub geen enkele fout mag maken. De eclatante 6-2 overwinning op AZ, twee weken geleden, is daarvoor het bewijs. Ook vandaag moeten de Amster- dammers vol aan de bak tegen de bezoekende ploeg Willem II. Want Ajax mag zich in de strijd om de landstitel geen misstappen veroorloven. Op het eerste gezicht moeten Koeman en zijn team in eigen huis kunnen winnen van de Til burgers. Vooral omdat de Tricolores een zware klap te verduren kregen in de vorige speel ronde. Willem II ging als de nummer drie van Nederland naar De Kuip om directe concurrent Feyenoord weerstand te bieden. Maar de ploeg van trainer Mark Wotte ging genadeloos onderuit: 5-1 verlies. Willem II staat nu zesde met vijftien punten uit negen wedstrijden. Aanvaller en medetopscorer Jatto Ceesay kreeg vorige week de rode kaart voor een gemene overtreding op Tomasz Rzasa en is er vandaag niet bij. Wel van de partij zijn de oud-Ajacieden Denny Landzaat, Regillio Simons en huurling Ced- ric van der Gun. De flegmatieke 'nummer tien' kreeg aan het begin van dit seizoen te horen, dat hij niet meer nodig was en mocht uitzien naar een andere club. Willem II wilde Van der Gun graag hebben, maar kon de transfersom niet betalen. Daarom bereikten Ajax en Willem II een huurovereenkomst, waardoor de aanvallende middenvelder tot aan het eind van dit voetbaljaar in Tilburg speelt. Verderop in deze Kick Off het hele verhaal over Ced- ric van der Gun en zijn band met Ajax. In de vorige ontmoeting tussen beide elftallen in de ArenA won Ajax met 4-1, dankzij doel punten van Van der Vaart, O'Brien, Nikos Machlas en Richard Knopper. De Belgische middenvelderTom Caluwé deed iets terug voor Willem II. De Brabanders wisten nog nooit te winnen in de ArenA. Het hoogst haalbare was een gelijkspel op 11 februari 2001, toen deTilburgers Ajax op 1-1 wisten te houden. LJfeJ #i« zondag 3 november AJAX-WILLEM II Mido scoort tegen AZ en brengt de stand op 2-1. Ajax won, na een snelle 0-1 achter stand, uiteindelijk met 6-2 in een sprankelende wedstrijd.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 5