Een enerverend avondie RKC WAALWIJK-A J AX 7-7 Een gestaakte wedstrijd, doelpunten, een rode kaart en een drumband die te lang doorspeelde. RKC Waalwijk-Ajax bevatte alle ingrediënten voor een leuke pot voetbal. De ploeg van trainer Ronald Koe man vergat alleen drie punten mee naar Amsterdam te nemen. Zaterdag 26 oktober RKC Waalwijk-Ajax 1-1 (0-0) 58. Hoogendorp 1-0,70. Maxwell 1-1 RKC Waalwijk: Van Dijk; Boulahrouz, Nikiforov, Van den Berg, Greene, Molhoek (86. Van Loenhout), Van Diemen, De Graef, Hoogendorp, Oost (79. Fuchs), Cornelisse (73. Janssen) Ajax: Timmer; Trabelsi, Bergdplmo, Chivu, Van Damme, Galasek, Litmanen (74. Pienaar), Witschge (60. Maxwell), Van der Meyde, Zlatan, Boukhari (68. Mido) Scheidsrechter: Temmink Toeschouwers: 7.300 Rode kaart: 56. Chivu (Ajax) Zlatan Ibrahimovic passeert in een mooie actie keeper Rob van Dijk, maar het zal geen doel punt opleveren. RKC WaaIwijk-uit, altijd lastig. Het team van coach Martin Jol is al een aantal jaren een ware 'angstgegner' voor de top drie. In dat kader is Ajax' tweede puntenverlies in de Holland Casino Ere divisie eenvoudig te verklaren. Hoewel het er in de beginfase niet naar uit zag dat de wedstrijd in een gelijkspel zou eindigen. Ajax startte overdonderend en Zlatan kreeg in de eerste vijf minu ten al twee kansen om de score te ope nen.Tot de twintigste minuut bleven de Amsterdammers domineren, met als hoogtepunt een schot op de paal van Andy van der Meyde. Dat RKC Waalwijk in de wedstrijd groei de, bewees oud-Ajacied Serginho Greene, die Trabelsi uitkapte en zijn inzet ge stopt zag worden door Henk Timmer. Ondertussen miste vooral Zlatan aan de andere kant de scherpte om Ajax aan de leiding te brengen. Cristian Chivu deed dat wèl bijna, ware het niet dat zijn vrije trap via RKC-keeper Rob van Dijk en de lat naast het doel be landde. In de rust was het showband Wil hei- mi na die de show stal, door bijna tien minuten te lang door te spelen. Het deed vooral scheidsrechter René Tem mink geen goed. Tweemaal floot de arbiter Zlatan ten onrechte af voor bui tenspel, waardoor Ajax in ieder geval één zuiver doelpunt werd onthouden. Toen Cristian Chivu vervolgens Rick Hoogendorp licht toucheerde en rood kreeg, waarop de spits van RKC Waal wijk vervolgens uit de vrije trap de thuisclub op voorsprong bracht, was dat voor de Ajax-supporters reden ge noeg om de scheidsrechter onflatteus te bejegenen. De beledigingen waren voor Temmink ernstig genoeg om de wedstrijd vijftien minuten stil te leggen. Gunstig voor Ajax dat het overgebleven tiental kon reorganiseren. Het duurde dan ook niet lang alvorens invaller Maxwell - terug van een enkelblessure - na een wilde trap van Mido de gelijkmaker kon in koppen. In de slotfase maakten beide teams nog aanspraak op de overwinning. Maar de puntendeling was uiteindelijk het juiste resultaat van een enerverend avondje. Ronald Koeman over de wedstrijd: „Het was een enerverende avond, we hebben buiten gewacht, binnen gekeken en een fantastische band gezien. In de eerste helft hadden we goede mogelijkheden, maar als je in de tweede helft met tien man komt te staan, ben je achteraf blij dat je een punt haalt. Ik vond dat we met tien man de wedstrijd nog steeds controleerden en dat we mogelijkheden hadden om te winnen. Ik denk dat het goed is dat de 1-1 snel na de onderbreking viel, anders was de wedstrijd denk ik niet uitgespeeld." Maxwell, die terug kon kijken op een uitstekende invalbeurt, ontsnapt aan zijn bewaker Khalid Boulahrouz. zondag 3 november AJAX-WILLEM II

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 21