AJAX-AZ 6-2 Een brede selectie is geen overbodige luxe. Het bewijs voor die stelling werd geleverd in het duel tegen AZ. Ronald Koeman miste liefst tien beoogd basisspelers, maar kon desondanks een sterk elftal samenstellen dat zich met 6-2 veel te sterk toonde voor de opponent uit Alkmaar. I K Wasl ijst aan g en blessures Nourdin Boukhari: „Ik scoorde met mijn eerste balcontact, nog wel met rechts. Niet de eerste keer trouwens, want vorig seizoen scoorde ik met datzelfde been middels een lobje, uit tegen NEC. Na mijn treffer ging ik uit mijn dak. Mijn ploeggenoten waren ook erg blij voor me. Niet veel later scoorde ik koppend. Tsja, het zal niet vaak meer voor komen dat ik in tien minuten tijd twee keer scoor zonder mijn linkervoet te gebruiken. Maar, ik heb nog een contract voor vier jaar, dus wie weet." Bij de teampresentatie voorafgaande het seizoen verklaarde Ronald Koeman dat hij een selectie van 26 spelers groot vond, maar niet overdadig. „Het seizoen is lang en zwaar",aldus de trainer toen. Tegen AZ miste Ajax door diverse bles sures Van der Vaart, Lobont, Heitinga, Wamberto, Zlatan Ibrahimovic, Didu- lica, Chivu, Van Damme, O'Brien en Maxwell. De blessuregolf die de selectie over spoelde, werd prima opgevangen door de 'tweede keus'. Mido, Van der Meyde en Yakubu kregen weer eens een kans in de basis, terwijl de 17-jarige Nigel de Jong als linksback zijn debuut in Ajax 1 kende. Het was even schrikken in de bijna uit verkochte ArenA, toen AZ al heel snel een 0-1 voorsprong nam.Ampertwintig minuten later had Ajax alweer orde op zaken gesteld. Twee treffers van Mido en eentje van Jari Litmanen, alle drie op aangeven van de uitblinkende Andy van der Meyde, maakten dat het publiek er eens lekker voor ging zitten. Hoogte punt van een heerlijke voetbalavondje was de vierde treffer van Ajax. Litma nen gaf met een fraaie boogbal doel man Moens het nakijken. Na nog een tegentreffer van Perez liep Ajax in de slotfase nog verder weg. Nourdin Boukhari mocht een kwartier tje meespelen. De linksbenige aanvaller toonde zich in die korte periode uiterst trefzeker. Hij scoorde twee maal, waar van één keer zelfs koppend. Andy van der Meyde speelde weergaloos op de rechterflank. Hier moet Barry van Galen er aan geloven. Mido ontwijkt stijlvol een tackle van AZ-verdediger Peter Wijker. zondag 3 november AJAX -WILLEM II Zaterdag 19 oktober, Amsterdam Ajax-AZ 6-2 (3-1) 3. Perez 0-1,10. Mido 1-1,12. Mido 2-1, 22. Litmanen 3-1, 48. Litmanen 4-1,61. Perez 4-2,79. Boukhari 5-2,84. Bouk hari 6-2 Ajax: Stekelenburg (46. Timmer), Trabelsi, Yakubu (69. Pasanen), Bergdplmo, De Jong, Galasek, Litmanen, Wit- schge.Van der Meyde, Mido, Sikora (78. Boukhari) AZ: Moens,Tobiasen, Opdam, Wijker, De Cler, Meerdink (82. Buskermolen), Robbemond (69. Kromkamp), Linden- bergh,Van Galen, Nelisse (73. Elkhattabi), Perez Scheidsrechter: Van Egmond Toeschouwers: 47.488 Rood: De Cler (AZ, 2X geel) Geel: Van Galen, Wijker (AZ)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 19