3 Ajax won. Hiddink pakt het veel groter aan. Hiddink heeft zich als taak gesteld wèl de twee de ronde te halen van de Champions League." Dat had-ie dus beter niet kunnen zeggen. De enige Nederlandse club die er nu al bijna zeker van is dat er geen tweede ronde in zit, is PSV. Was het vorige week Arsenal dat de vice-kam- pioen van Nederland voor schut zette, afgelo pen woensdag droogde Borussia Dortmund PSV af. De Duitsers hoefden daarvoor niet eens tot onder in de beugel te gaan. Het gaf Feyenoords in mei gewonnen UEFA-Cup nog een beetje méér glans. De beste Borus was de Tsjech Rosick, die hard op weg lijkt naar de Serie A. Feyenoord turfde in vergelijking met Ajax de afgelopen week één voordeeltje. De Kuip- brigade had een dag meer de tijd dan de Amsterdammers om de wonden te likken en te recupereren. Waar Christian Chivu na een injec tie tegen Rosenborg BK kon spelen, bleef in Rotterdam Kees van Wonderen tegen Dynamo aan de kant. De aard van de blessures was ernaar. Chivu hield aan de voor Ajax teleurstellend verlopen wedstrijd tegen NAC een gekneusde rib over. Van Wonderen liep in het voor Feyenoord op een nóg grotere zeperd uitdraaiende duel met RBC Roosendaal een scheurtje op in een ham string. Bij Feyenoord leefde de afgelopen dagen een flauwe hoop, dat de verdediger de Klassieker haalt. Hetzelfde gold voor Ramon van Haaren. Al moet in zijn geval niet worden uitgesloten dat Van Marwijk uiteindelijk tóch de voorkeur geeft aan Rzasa. Kwestie van wedstrijdritme en de wetenschap dat de Pool er altijd staat als de trainer een beroep op hem doet. Het grote belang van Feyenoord - Ajax zou er weieens toe kunnen leiden dat de Kraker minder attractie brengt dan wenselijk is. Feyenoord mag niet verliezen omdat de achterstand op Ajax bij een nederlaag oploopt tot zes punten. Ajax op zijn beurt kan het zich uit het oogpunt van prestige niet veroorloven met lege handen De Kuip achter zich te laten. Een gelijkspel ligt min of meer in de lijn der verwachting. Vorig seizoen werd het 1-2 door doelpunten van Ibra- himovic, Van der Vaart en (in de laatste minuut) Tomasson. In de aanloop naar de competitie experimen teerde Ajax-trainer Ronald Koeman met een elf tal zonder buitenspelers. Een tactiek die niet des Ajax is maar bijvoorbeeld tegen Celtic meteen zoden aan de dijk zette. Koeman liet deze week ook in Trondheim Van der Meyde en Boukhari aan de kant. Het zou best kunnen dat hij vanmiddag opnieuw met Zlatan en Mido (en met Wam- berto op 10) op resultaat uit is. Gelukkig is Paul Bosvelt, tegen Dynamo man of the match, in bloedvorm. Nu Robin van Persie van de week in ere is hersteld, zou hij vandaag weieens man of the match kunnen worden. Als Van Marwijk hem tenminste opstelt. Het zou tot slot alle hier aanwezige, wel denkende, mensen goed uitkomen als vandaag niemand hen (èn deze club) te schande maakt. Laten we ons alsjeblieft gedragen en niet de domme dingen roepen waarop de hele voetbal lerij weer wordt afgerekend. Als de media zich ook de komende dagen alléén met de LPF zullen bezighouden hebben wij het goed gedaan. Een prettige wedstrijd! STADION SPORTNIEUWS 2002/2003

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 5