In de praktijk kwam het echter neer op een Pyrrusoverwinning. In weerwil van de gerechtelijke uitspraak heeft Robbie Witschge nadien nooit meer het rood en wit van Feyen- oord gedragen. Rob Witschge is de bijna drie jaar oudere broer van de deze zomer door Ronald Koe man bij Ajax weer in genade aangenomen Richard Witschge. Hun vader is de in Amsterdamse kringen bekende Piet Witschge die destijds met Rinus Israel, voordat deze voor Feyenoord koos, in DWS voetbalde. Maar de club van de Witschges zal altijd SDW blijven. De vereniging mag intussen zijn afgezakt naar de vierde klasse E van het zondagamateurvoetbal West I, de familie Witschge zweert bij slechts één club: S(ter- ker) D(oor) W(ilskracht). Dit is opmerkelijk in het digitale tijdperk, waarin normen en waarden nog alleen met de mond worden beleden en geld verdienen de hoogste priori teit heeft. Rob Witschge maakte als jonge speler Johan Cruijff mee als trainer van Ajax. In die begin jaren negentig raakte hij ook buiten de lansdsgrenzen bekend. Via spelersmakelaar Rob Jansen belandde hij bij Saint-Etienne. Maar zoals veel jonge spelers die in de loop der jaren te vroeg naar het buitenland zijn gebracht is ook Witschge niet gelukkig geworden in Frankrijk. De zon ging voor de Amsterdammer pas weer schijnen toen Wim Jansen hem zo ver kreeg dat hij tekende voor Feyenoord. Van het oranjesshirt dat hem als Ajacied - op één uit zondering na - niet ten deel viel, kwam het tóen wel. Van de 30 interlands die Witschge uiteindelijk zou spelen, bracht hij er 27 als Feyenoorder op zijn naam. Witschge lag goed in de groep. Zijn lach werkte aanstekelijk en bekoorde met name het vrouwelijk deel van het Kuippubliek. Dat zijn humeur zich ook tégen hem kon keren, werd Witschge zich eveneens gauw bewust. Trainers die verloren hadden wilden de neder laag weieens afschuiven op het vrijblijvende van Robbie Witsche. Zo noemde Willem van Hangem hem een keer mevrouw Witschge. Onder de collega 's leefde dat gevoel minder. Zo is Ruud Gullit altijd een voorstander van Rob Witschge geweest. Gullit belde hem zelfs thuis op om hem succes te wensen. Robbie Witschge kwam bij Oranje op een moment dat zijn jongere broer Richard afhaakte vanwege een blessure. Hij zat in 1992 al op de camping toen Dick Advocaat - toen nog assistent van Michels - hem belde. Tijdens het EK in Zweden zou Witschge uiteindelijk alle wedstrijden als basisspeler meemaken, inclusief de afgang tegen Denemarken. Ook in 1994 tijdens het WK in Amerika speelde de Feyenoorder een belangrijke rol. Eén keer stond hij er naast: tegen België. Prompt verloor Nederland de wedstrijd. Met de middenvelder Rob Witschge, die èn kon verdedigen èn als het moest kon diep- gaan, was het evenwicht van Oranje - dat met Erwin Koeman, Arthur Numan en Edgar Davids in de ploeg ver was te zoeken - wél aanwezig. Robbie Witschge had bij Feyenoord een glo rieus afscheid verdiend. Helaas verliet hij Rot terdam via de achterdeur. Hij voetbalde nog bij FC Utrecht en een club in Saudi Arabië voor hij ermee kapte. Bij Ajax' filiaal Haarlem had hij het vorig seizoen als assistent-trainer niet echt naar zijn zin. Nu is Witschge trai ner bij ADO'20. 39 STADION SPORTNIEUWS 2002/2003

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 41