DION Een Klassieker zonder wanklank graag 0-0-uitslagen en niet gegeven strafschoppen Zondag 6 oktober 2002 nummer 8 Redactie en Administratie Uitgave Stadion Sportnieuws: Oranje/van Loon b.v. Siriusstraat 2, 2516 AT Den Haag, Telefoon: 070 385 94 00 Telefax: 070 385 15 38 E-mail: stadion-sportnieuws ©feyenoordnet.nl Aquisitie: Adrem bv Postbus 313, 9200 AH Drachten TEL. 0512-584100 Advertentietarief op aanvraag Gedrukt op chloorvrij papier Europees gezien hielden Feyenoord en Ajax elkaar deze week in evenwicht. Waar Feyenoord op dins dagavond doelpuntloos gelijkspeelde met Dynamo Kiev, stuurde Ajax een dag later bij Rosenborg BK aan op een brilstand. Er was nóg een opvallende overeenkomst tussen de clubs die vandaag aantreden in Neerlands enige echte Voetbalklassieker. Beide clubs werd gered door de bel. In Rotterdam loofde Ferry de Haan de Heer toen de Noorse scheidsrechter Övebrö de Oekraïners geen strafschop gaf nadat hij tegen stander Rincon te grazen nam. In Trondheim was het de jonge Belg Van Damme die door het oog van de naald kroop. De héle wed strijd had de Tsjechische zeurkous Benes tegen alles en nog wat lopen fluiten. Maar toen Van Damme De Noorse aanvaller Enerly in de zestien aantikte, stond hij er bij en keek ernaar. TV-commentator Wim Jonk mocht nog zo hard roepen dat Enerly een gele kaart had moeten heb ben omdat hij zich schuldig maakte aan een schwalbe, het was er écht één, beste Wim. Maak niet uit; als je maar goed bent voor je kippen! Van ons mg je blijven! Houd het er maar op dat, dat een zekere Luinge een strafschop had gegeven tegen Feyenoord èn tegen Ajax. Dat zou dan weer slecht zijn geweest voor de UEFA-puntenlijst op grond waarvan het aantal Nederlandse clubs wordt vastgesteld dat aan Euro pees voetbal mag deelnemen. PSV, de andere club die de Top drie vormt, bewees het Nederlandse voetbal wél een slechte dienst. Voorzitter Van Raaij viel laatst zijn voormalige vriend Gerets af door op te merken dat Hiddink veel ruimer denkt dan zijn Belgische voorganger deed. "Voor Gerets telde alleen het nationale gebeuren. Die was al blij als hij een keer van Feyenoord of van STADION liPORTNIEUWS 2002/2003 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 3