Nieuw realisme in het Gelredome TAND VAN M Ook de naam van het Gelredome was laatst weer te beluisteren. In een poging helder te maken dat de maffia vandaag de dag niet per se een specifiek Italiaanse aangelegenheid meer hoeft te zijn, verhoorde een parlementaire enquêtecommissie hotemetoten uit de bouw wereld. Er kon worden vernomen dat ook tij dens de verwezenlijking van ex-keizer Kareis droom enig slijk der aarde is aan de strijdstok blijven hangen. Voor de voetbalclub Vitesse is dat ouwe zeer een gepasseerd station. De rokende puinhopen van Aalbers' luchtkasteel zijn verwijderd, de financiën gezond. Voor het eerst sinds lange tijd blikken de kijkers van de clubbestuurders weer schuldenvrij de wereld in, al staan de shirtsponsors niet van ongeduld te trappelen. Aan aderlatingen kon niet worden ontkomen, zo werd voorts bekend gemaakt. Anno nu heeft geel/zwart sowieso een minder geld verslindende technische staf in dienst. Wat de spelersselectie betreft werd een aantal grootverdieners verwijderd dan wel verkocht. Het enige dat de nieuwe trainer Mike Snoei - opvolger van Ronald Koeman - vraagt is krediet. In Voetbal International liet de Rotterdammer onlangs weten, dat het hem niet meevalt hoe de pers zijn piepjonge elftal bejegent. 'Heb toch enig geduld', luidde zijn pleidooi. .Begin de zaak nu niet onmiddellijk af te kraken. Als u dit elftal de tijd gunt om te groeien, ontstaat hier straks iets moois." Als een van de zes clubs die in de afgelopen week namens Nederland Europees voetbal speelden, is Vitesse er veel aan gelegen in het seizoen 2002 - 2003 wederom hoge ogen te gooien. Het huidige, onder voorzitterschap van Jos Vaessen staande bestuur, begrootte welis waar niet één internationale ronde, de enige manier om iets extra's te verdienen is Europees voetbal. Vandaar dat Snoei tandenknarste toen Vitesse tegen Ajax een voor het grijpen liggende zege weg gaf. Vandaar dat God hem hoorde brom men toen het matige FC Zwolle laatst zijn adepten te grazen nam en drie punten ontfut selde. En vandaar ook dat hij uiterst verdrietig was toen zijn elftal laatst met I -0 bij FC Utrecht verloor. Drie nederlagen en een gelijkspel leidden ertoe dat de Arnhemmers na zes competitiewedstrij den afzakten naar een elfde plaats op de rang lijst. Als ze die na 34 duels nóg hebben staan ze Europees gezien buitenspel maar dat maakt het momenteel erg moeilijk ze te bestrijden. De nieuwe trainer heeft als voormalig jeugdtrai ner van Vitesse als pre dat hij veel spelers van het piepjonge vlaggenschip van haver tot gort kent. De spelers gaan dan ook voor hem door STADION SPORTNIEUWS 2002/2003 31

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 33