hielden dat Ferry de Haan voor de laatste keer zijn opwachting in Feyenoord-I maakte op 31 maart. Tegen RKC Waalwijk, dat duel dat een I -1-gelijkspel opleverde en waarin Feyenoord twee kostbare punten zou morsen. Laten we het er maar op houden dat dat het echte Feyen oord- I is geweest. Maar goed: TV Rijnmond liet Ferry de Haan zeggen, dat het best moeilijk was om de wed strijd door te brengen op de reservebank. Aan de andere kant, zou De Haan laten weten, weet je dat zoiets je kan overkomen. Er kunnen er maar elf spelen, ja toch. Gewanhoopt had hij niet. Of hij tóch niet af en toe had overwogen er de brui aan te geven. Om te stoppen of naar een andere club uit te kijken, waar hij wèl aan voetbal toe zou komen. De Haan: "Dat doe je niet middenin een seizoen." Voordat de competitie begon of tijdens de win terstop wèl? "Ja, dat zijn de momenten dat je eraan gaat lopen denken", zei De Haan. Maar als het seizoen eenmaal is begonnen, houd je je met het voetbal zelf bezig. Om er meteen aan toe te voegen dat hij niet op en schopstoel zit, dat hij niet per se weg moet en dat hij een contract heeft dat doorloopt tot medio 2004. Toen kwam die hamstringblessure van Kees van Wonderen. Bert van Marwijk: "Opties zijn Gyan en De Haan. Die hebben gemeen dat ze beiden nauwelijks wedstrijdrit me hebben." Wat de trainer dacht hieraan te gaan doen, wilde een pientere vragensteller nog weten. De trainer droog: "We zullen het ermee moeten doen. Of ik moet vanmiddag nog gauw een wedstrijd of drie inlassen. Nee, het is nu een maal niet anders. Het wordt Gyan of De Haan." Het werd De Haan. Moeilijk? Nou! Dynamo Kiev bleek nèt zo'n vervelende ploeg te zijn als Van Marwijk had aangekondigd. Met veel, héél veel spelers achter de bal, die helaas voor Feyenoord nog verdomd goed konden voetbal len ook. Een ploeg ook, waartegen weinig eer was te behalen. Als ze de middenlijn al over kwamen sluipen was het meteen gevaarlijk ook. Als verdediger moet je er dan zijn. Ferry de Haan deed dat redelijk goed. Eén keer, vlak voor tijd, had-ie er een overtreding op Rincon voor nodig. De schaamteloze Oekraïners die ondanks hun fabuleuze techniek niets positiefs hadden bijge dragen gilden het uit van verontwaardiging. De strafschop die ze misschien van het type Luinge wèl hadden gekregen, bleef echter uit. De Noor Henning die eerder aangaf weinig met Feyenoord op te hebben, bleek de wedstrijd tóch enigszins aan te voelen. Hij gaf hem niet. Een zó negatief elftal als Dynamo Kiev belonen nadat de Oekraïners in feite niets anders deden dan de wedstrijd verzieken, zou de wereld op zijn kop zijn geweest. Een schande! En zo bleef Feyenoord puntloos. Dynamo Kiev doel- STADION SPORTNIEUWS 2002/2003 29

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 31