V Engeland vertrok en bij NAC hockey-manager Oltmans zich niet meer de met Baan afgesproken prijs van Babos voor de geest kon halen, keerde Zoe- tebier in De Kuip terug en werd hij wèl de eer ste keeper van Feyen- oord. NAC, Babos, Olt mans? Jawel, In eerste aanleg had Feyenoord zijn zinnen gezet op de door Henk ten Cate uit Honagarije meege bracht Babos. Dat kwam ook NAC goed uit, want de club had hard geld nodig. In de begroting was al een post te incasseren transfergeld opge voerd. Vóórdat Dudek definitief aan Liverpool was verkocht (en gekeurd, weet je nog?) waren Baan en Olt mans het over het ver goedingsbedrag van zijn remplacant eens geworden. Aan Babos hing een prijskaartje van vier miljoen gul den. Alleen toen puntje bij paaltje kwam, beweerde Oltmans doodleuk dat er geen vier- maar vijf miljoen was. afgesproken. "Bekijk het dan maar", liet Baan vervolgens weten en besloot de aandacht te verleggen naar Zoetebier. Spijt heeft niemand van die transactie gehad. Als een bevestiging werd de Volendammer laatst door zijn collega's tot de beste keeper van de eredivisie uitgeroepen. Tóch was het goed dat Zoetebier in Newcastle weer eens uit zijn slof schoot. De afgelopen weken had het er bij een paar tegendoelpunten van Feyenoord niet goed uitgezien. Wat deed hij bijvoorbeeld in Kerkrade zo ver uit zijn doel? En die goal tegen Juventus; als hij eens gewoon één, twee stappen naar achteren had gezet voordat hij sprong! Dan had-ie die bal mis schien wèl gehad! Een week later legde Zoetebier de critici het zwijgen op. Hij was er bij inzetten van Shearer, Solano en hij kreeg Bellamy aan het vloeken. Bert van Marwijk: "Edwin speelde als een kerel." Sir Bobby Robson: "Die keeper pakte alles." Pierre van Hooijdonk: "Hij heeft ons er doorheen gesleept." Edwin Zoetebier? Vorige week zaterdag in Roosendaal zag het er bij dat eerste doelpunt van RBC wéér niet echt goed uit. Maar goed: als het ertoe heeft geleid dat het hem nèt als zijn collega's vanmiddag tegen Ajax voor de volle honderd procent op scherp heeft gezet, is er geen man overboord. Zoetebier? We rekenen straks op hem! STADION SPORTNIEUWS Z002/2003 23

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 25