i» I %JP elkaar had. Het was mooi meegenomen als er een Kesler bij je in de buurt woonde. Met een m beetje smoezen, kon er in elk geval altijd wor- den gevoetbald. Alleen als Henk een bal mee bracht mocht-ie als doelpaal meedoen. Dat wil zeggen: als hij zich gedeisd hield. Dat laatste is er tegenwoordig niet meer bij, merk ik. De Henken hebben beter doorgeleerd dan wij, de échte voetballers van de straat. De I kennis die ze meer verwierven, bracht ze ech ter niet wat ze voor ogen stond toen ze het Jj erin prakten. Wat ze doen voor de kost maakt ze niet gelukkig. Ze hebben een haaibaai van een vrouw en voor dat ene meisje waarmee ze I altijd wat anders wilden doen dan pap eten met een vork bestaan ze niet. De grandeur die 's lands meest populaire sport omgeeft, zou hun knorrende onvrede voor een groot deel kunnen compenseren. In stilte dromen ze ervan hun voordeel te doen met de nooit aflatende honger waarmee de media blijven berichten over alles dat voetbal is. Ik las een interview met Kesler in De Volks krant en vroeg me af wie er behalve ik nog meer tijd te veel hadden. Er stond niets in. Ik kreeg de indruk dat de journalist er zijn stin kende best op had gedaan maar dat de voor lichter er in opdracht van Kesler alles had uit gehaald wat ook maar een béétje interessant was. Want zo gaat het met de Henken van tegen woordig. Het medium meldt zich bij de voor lichter. Deze begint met te vragen waar het interview over gaat. Nadat de voorlichter rug gespraak met Henk zelf heeft gehad valt de beslissing en wordt het verzoek al dan niet ingewilligd. Als het antwoord ja is, worden per e-mail de voorwaarden gesteld. Dat het interview voor publicatie plaatsvindt ter lezing wordt voor gelegd en zo. Dat de voorlichter het recht heeft alle wijzigingen aan te brengen die hem uitkomen. Of Henk het gezegd heeft maakt niet uit. In dat interview in De Volkskrant had de voorlichter wel èrg veel wijzigingen aange bracht. Ik neem me voor vanaf nu alle items in de krant of op tv aan me voorbij te laten gaan die Kesler als onderwerp hebben. Dat moet U óók doen. Het is de enige manier om van de Hen ken af te komen. Want denk nou maar niet dat de Henk zó lijp van voetbal is, dat-ie al dat afbreukrisico riskeert als niemand meer leest wat hij zegt en er dus geen eer meer voor hem valt te behalen. 19

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 21