Wèg met alle Henken! 17 door Servaas ÏAmi Bij het zien van Henk Kesler op tv bekruipt me altijd het gevoel van: wat bezielt toch die man! Ik bedoel, hij straalt geen voet bal uit! Bij iemand met zo'n onberispelijke scheiding in zijn haar moet je meteen aan hockey denken. Of aan een andere ballensport. Je maakt mij niet wijs, dat die man als straatschoffie óóit een schop tegen zijn schenen heeft gehad! Kesler heeft - zéker weten - niet op straat gevoetbald. Never! Wij wèl. Dat ging dan zó: "Jongens, matchie?" 'OK' "Wij met zijn drieën tegen het hele zootje?" 'Nee!, gewoon poten.' Bij een ongelijk aantal jongens nadat er eentje overbleef: "Nemen jullie dat er ook nog maar bij." Het gaat om het woordje dat. Als Kesler al door ons - straat jongens - in die mate was geaccepteerd, dat-ie met ons mocht meedoen, dan zou hij voor dat hebben gespeeld. Het zou er waarschijnlijk mee te maken hebben gehad dat hij de eigenaar was van de bal. Meestal was het het slag jongens dat er geen hout van kon maar wèl over een vader beschikte die meer geld verdiende dan de jouwe. Zijn moeder kon hem wèl de bal geven waarvoor die van jou het geld niet had. Er ging ook weieens een bal verloren aan een boze buurman of aan Knopendoos, de wijkagent die met zijn mes de bal aan flarden reet, die jij net gisteren bij de Poppen dokter aan de Groene Hilledijk had gekocht van je verjaardag- centen. Het kreng lachte er nog bij ook! Je wist, dat het héél lang duren kon, voor je wéér 98 cent bij STADION SPORTNIEUWS 2002/2003

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 19