4 De vraagstelling luidt: Wordt Feyenoord kampioen? Ja of nee! Lezers van Stadion Sportnieuw mogen in deze rubriek aangeven of ze het er al dan niet mee eens zijn en waarom dat dan zo is. Vandaag Duncan die de vraag prematuur vindt. Hij zou het niet weten. Of wèl Kan Feyenoord wéér (geen) kampioen worden, mits....of want.... "Ik ben eerlijk gezegd bang, dat het al weer gespeeld is. Vijf punten haal je niet zo een, twee, drie, heel even in. Ja, ik weet ook wel dat een gewon nen wedstrijd tegenwoordig drie punten aanbrengt en dat je veel sneller dan vroeger het geval was een achterstand kunt wegwerken. Maar een nederlaag kost óók drie punten. Dus een achterstand loopt ook weer gauwer op. ik vind het in elk geval een slechte zaak dat Feyenoord drie punten in Roosendaal heeft laten liggen. De twee die we er tegen Roda JC bij inschoten zaten me ook al niet lek ker. Ik vond dat Zoetebier in Kerkrade in zijn doel had moeten blijven staan. Van Marwijk was terecht boos op Van Persie dat-ie het balverlies leed dat tot de gelijkmaker van Roda leidde, maar ik vond dat hij Zoetebier ook best had kunnen aanpakken. Die ging ook niet vrijuit, vond ik. OK: ik ben het kwijt. Positief vond ik het duel met Newcastle United. Dezelfde Zoetebier stond als een grootvorst te keepen in Engeland. Daaraan kon je zien dat de ene wedstrijd de andere niet is. Kijk van middag maar naar Feyenoord - Ajax. Wedden dat daarin dingen gebeuren die je tot voor kort niet voor mogelijk hield? Moetje horen: Feyenoord vergokte vorig seizoen het kampioenshap door thuis met l-l gelijk te spelen tegen RKC Waalwijk. En wat gebeurde er afgelopen zondag? Excelsior - ze zeggen ook wel Feyenoord-2 wint met 0-3 van datzelfde RKC Waalwijk. Je ziet het maar: kunt er geen ene moer van zeggen, vind ik. Daarom ben ik van mening dat de vraag of Feyenoord kampioen wordt neerkomt op het inschoppen van een open deur! Wat moetje er nou van zeggen! Ik denk dat Feyenoord, PSV en Ajax alledrie kampioen kunnen worden. Het hangt er vanaf hoe je er door heen rolt. Ik ben een Feyenoorder in hart en nieren; houd me ten goede. Maar vorige week zondag vond ik het sneu voor die Heitinga dat-ie er opnieuw af moest met een kanjer van een blessure. Die jongen had zich het leblazarus getraind om terug te komen, moet-ie er gelijk wéér af. Ik bedoel maar: hoe ontwikkelt het zich. Als het tegenzit zijn we Kees van Wonderen een hele tijd kwijt. Voor hetzelfde geld valt het mee en speelt-ie vandaag weer gewoon mee. Ik hoop het. En niet alleen voor hem. Maar wie zegt me dat-ie dat dan beter niet had kun nen doen en dat zijn blessure verergert? Ik heb al zo vaak gelezen dat de kans dat een speler op korte ter mijn terugkeert groot is en dat het alles bij elkaar toch een héle tijd gaat duren. Dat soort dingen is toch bepalend voor wie er kam pioen gaat worden. Wie weet: zwijnt PSV er wel doorheen. Hoewel: erg slim vond ik het niet van Hid- dink om die Vogel meteen zo hard aan te pakken. Die goser heeft nog nooit gefaald. Ik heb het idee dat-ie die juist veel vertrouwen had moeten geven. Maar goed: ik ben Hiddink niet. Gelukkig niet met zó'n dikke kop. Dit soort zaken lost zich ook vaak vanzelf op. Stel dat Leonardo niet geblesseerde was geraakt en dat Van Persie niet iedereen tegen zich in 't harnas had gejaagd. Dan had Van Marwijk de kans niet gehad die Pardo te laten debuteren; heb je het zó weieens bekeken? Het zal mij tóch benieuwen hoe de trainer hier straks mee omgaat. In Roosendaal kwamen ze allemaal aan de bak, Lurling, Kalou, Bombarda.... Van Persie niet. Dat was op twee manieren uit te leggen. Van Mar wijk kan vinden dat de straf van Van Persie er nog niet opzit. Maar het kan ook zo zijn dat Van Marwijk Van Per sie niet zo gauw wil brengen omdat-ie Pardo niet tegen het hoofd wil stoten. Of omdat hij - als hij Van Persie laat invallen - Lurling de kans onthoudt die hij hem alleen uit moreel oogpunt al moet geven. Ten slotte heeft hij zélf bij Baan op zijn komst aange drongen. Kom mij dus niet aan met de vraag welke club er kampioen wordt. Ik wéét het echt niet en ieder ander die zegt dat hij het wel weet, lult uit zijn nek, zeker weten. STADION SPORTNIEUWS 2002/2003 15

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 17