r THEEUWKENS VASTGOED B.V. EEN HUIS KOPEN OF VERKOPEN zóveel voorgebakken producten met een air alsof het een delicatesse zou zijn aan de man gebracht, dat Koemans woorden als een ver ademing klonken. Na een halfuur wisselde Koeman vorige maand de Egyptische spits Ahmed Hossam omdat hij vond dat deze niet voldeed. Nadat de spits boos naar AT5 liep en liet weten dat hij in december weg was bij Ajax, zei Koeman, "Dan kan hij wat mij betreft beter nü opstap pen." Machlas maakte zich ook nijdig toen hij voor een wedstrijd buiten de,selectie werd gela ten. "Niemand is belangrijker dan de club" reageerde Koeman koel. Ajax is blij met dit soort teksten. Een man als historicus/teammanager David Endt schreef in Ajax' jongste jaarboek dat de club met de komst van Ronald Koeman een 'minder kramp achtiger houding' aannam. Hij moet daarbij gedoeld hebben op mensen als Van Gaal en Adriaanse die de pers bruuskeerden en daar mee het beeld van de club onnodig een nega tief aanzien bezorgden. Als geen ander weet Koeman dat hij als trainer de belangrijkste clubwoordvoerder is bij Ajax. Als hij ongeloofaardig overkomt en de club een foute reputatie bezorgt, is geen enkele andere functionaris in staat dat beeld op korte termijn enigszins op te leuken. De onbevangenheid die tijdens persconferenties van hem uitgaat, is niet gespeeld of aangeleerd, ze is echt. De ervaring die Koeman opdeed als gelouterde speler van Barcelona en als 76-voudig interna tional komt hem uitstekend van pas. Zijn eer lijkheid draagt ertoe bij dat het respect dat hij voetballer verwierf niet zoals bij veel van zijn collega's het geval is geweest, verloren gaat. Een béétje van een van zijn oude trainers nam hij wél over. Waar Louis van Gaal ooit de geroutineerde Frank Rijkaard in de kleuterklas van Ajax zette, kreeg Koeman vorige maand van het management van Ajax gedaan, dat hij geld mocht uitgeven om Jari Litmanen terug te halen uit Liverpool. Dat kwam goed uit want Rafael van der Vaart blesseerde zichzelf tijdens Nederland - Belarus, zodat de Fin meteen aan de slag kon. Ongelukkig verloor Ajax vorige week in Milaan zijn tweede wedstrijd in 2002. Hoewel Koeman steeds heeft aangegeven dat de volgorde van belangrijkheid Ij de Nederlandse competitie, 2) de Champions League is, was de nederlaag tegen Inter een streep door de rekening. Bij het minste of geringste zuchtje van kritiek op zijn aanpak leunde Koeman steeds op zijn met Ajax behaalde de successenreeks. Elke club heeft zijn eigen vijfde colonne. Dat soort achterban is bij Ajax zéér invloedrijk. Wanneer spelers, tot nu toe opperden dat Koe man meer met de pers communiceerde dan met hen, werd er onmiddellijk gewezen op wat de trainer allemaal neerzette. In het blad Ajax Life liet Koeman afgelopen zomer weten dat Ibrahimovic in de pikorde de derde spits was en wat hem betreft weg mocht a|s hij dat wilde. Zij die op kapitaalvernietiging wezen, kregen mede vanwege de prestaties van Ajax geen voet aan de grond. Spelers die zich erover beklagen dat ze geen basisplaats hebben en gehoor vinden, zouden de enige reden kunnen zijn dat Koeman het eventueel niet maakt bij Ajax. Maar die kans lijkt niet erg groot. Ronald Koeman heeft alles om het voetspoor te druk ken van de gróte trainers die Ajax in dienst had. J VERZAMELGEBOUW ROTTERDAM ZUID Strevelsweg 696 - tel. 010 - 481 77 66 Wij bemiddelen met gunstige voorwaarden bij aan- en verkoop van onroerend goed STADION SPORTNIEUWS 2002/2003 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 13