Ronald Koeman is the right man on the right place 't Kan alle kanten uit met Ronald; Koeman bij Ajax. Mis schien maakt hij zich onsterfe lijk en komt zijn naam tussen die van Rinus Michelsen Louis van Gaal in het geschiedenis boek te staan. Het kan óók zo zijn, dat hij net als illustere voorgangers als De Mos, Wouters en Morten Olsen, vroegtijdig en als passant wordt afgeserveerd. Afgaand op de huidige stand van zaken maakt optie A de beste kans. Een trainer die in zijn allereerste jaar meteen kampioen wordt van Neder land en de KNVB-beker op zak steekt lijkt hard op weg.naar een fraaie CV. Die dubbel is niet zonder geluk tot stand gekomen. Buiten zijn schuld liep een rivaal als Feyenoord vanwege arbitrale dwalingen averij op. En bij de gedachte aan de wedstrijd waarin de Amstel Cup door Ajax werd gewonnen komt menigeen het beeld weer op het netvlies waar op grensrechter Kloeg bij een 100 procent-bui- tenspeldoelpunt als aan de grond genageld zijn vlag naar beneden stond te houden. Aan de andere kant kon Koeman lange tijd geen beroep doen op zijn beste speler Rafael van der Vaart. Een absentie die zijn elftal op cruciale momenten afremde en minstens zoveel punten heeft gekost als Feyenoord er vanwege scheidsrechters- fouten bij inschoot. Ronald Koeman was er echter de man niet naar om Van der Vaarts blessure op te voeren als een excuus. De oudste zoon van oud- KFC'er Martin toonde en tóónt zich opmerkelijk eer lijk wanneer de pers hem na afloop om een wedstrijd analyse vraagt. De trainer is daarbij openhartig en kri tisch en schuwt niet man en paard te noemen. De 39- jarige oud-international onderscheidt zich van het gros van zijn collega's Koeman loopt duidelijk uit de pas met zijn voormalige trainersdocenten in Zeist, die altoos predikten dat kritiek op spelers binnenskamers dient plaats te vinden en nooit in het openbaar - zoals de trainer van Ajax af en toe doet. Hier mee geconfronteerd haalde Koeman vorige week in Italië de schouders op. Met 'leve-de-lol- verhaaltjes' - zoals hij ze zelf noemt - is nie mand gebaat, keek hij verbaasd. ,Vaak lijkt het alsof trainers een heel andere wedstrijd hebben gezien dan alle andere aan wezigen in het stadion. Zo'n trainer ben ik niet', liet hij erop volgen. Met die woorden steeg hij in aanzien bij de pers. In de schijnwe reld waartot het profvoetbal verwerd, worden al STADION SPORTNIEUWS 2002/2003 9

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 11