Tom van Wijk Zware blessure Luijten 'Dit elftal is stabieler dan de ploeg van twee jaar geleden' Zaterdag 21 september 2002 RBC Roosendaal - Ajax Hij is de enige speler die ooit de overstap maakte van RBC naar Ajax. Oudere supporters van RBC Roosendaal zullen hem zich misschien nog wel herinneren. Zijn eigenlijke voornaam is Tom, maar als voetballer stond hij bij iedereen hekend als Tonnie van Wijk. Hij werd geboren in Leiden, maar verhuisde al op vijfjarige leeftijd naar Roosendaal. Daar woont hij vijftig jaar later - op inmiddels 55-jarige leeftijd - nog steeds. Met veel belangstelling volgt hij nog altijd de ver richtingen van RBC en vooral die van Ajax. Want: Van Wijk voelt zich een échte Ajacied. Na zijn derde seizoen in het eerste van RBC haalde trai ner Rinus Michels hem tegen het einde van de ja ren zestig naar Amsterdam. Tom van Wijk was toen net twintig jaar. Hij werd in de hoofdstad on dergebracht in een gastgezin waarmee hij tegen woordig nog steeds contact heeft. In de selectie van Ajax liep hij rond tussen de grote namen die een paar jaar later drie Europa Cups achtereen naar Amsterdam haalden. „Het was een fantastische tijd hoewel ik maar één wed strijd in het eerste van Ajax heb gespeeld", ver telt de voormalige linksbuiten. „Ik weet trouwens niet eens meer tegen wie dat was, maar ook aan het tweede elftal van Ajax bewaar ik prachtige herinneringen. Met dat elftal ben ik kampioen van Nederland geworden. In die ploeg speelde ik on der trainer Cor Brom met jongens als Arie Haan en Ruud Krol die toen op de drempel naar het eerste elftal stonden. Over wat zij met Ajax heb ben gepresteerd hoef ik niets te zeggen. Die his torie is bekend." Tom van Wijk had zijn overgang naar Ajax des tijds vooral te danken aan een wedstrijd die hij met RBC in het Olympisch Stadion speelde tegen Blauw Wit. „Onder het oog van de mensen van Ajax speelde ik een heerlijke wedstrijd. Sinds die tijd volgde Ajax me en dat resulteerde uiteinde lijk in een overgang naar Amsterdam." Na twee seizoenen Ajax maakte hij samen met trainer Cor Brom de overstap naar Vitesse. Daar speelde hij vier seizoenen voordat hij op 26-jarige leeftijd werd afgekeurd voor betaald voetbal. „Ook in Arnhem kwam ik in een gastgezin terecht en ook met die mensen heb ik nu nog contact. Hoewel ik veel langer bij Vitesse heb gespeeld als bij Ajax, is de band met Vitesse nadien nooit zo groot ge weest. Vitesse zegt me niks, bij Ajax heb ik tot en kele seizoenen terug altijd een seizoenkaart ge had. En vandaag zie ik Ajax dan in Roosendaal. Ik draag RBC een zeer warm hart toe en wat mij betreft mag RBC dit seizoen alles winnen, maar die twee wedstrijden tegen Ajax zijn een ander verhaal." Voor de prestaties van RBC Roosendaal heeft Tom van Wijk veel waardering. Hij durft zich ech ter nog niet uit te spreken over het feit of de club het dit seizoen redt in de Holland Casino Eredi visie. „Dit elftal is absoluut stabieler dan de ploeg van twee jaar geleden. We zullen moeten afwach ten hoe ze zich verder ontwikkelen." Ramon Luijten, hier in de voorbereiding in actie tegen AZ Ramon Luijten heeft afgelopen week in het com petitieduel met Jong RBC Roosendaal een ern stige knieblessure opgelopen. Onderzoek in het Franciscus Ziekenhuis wees uit dat de midden velder zijn knieband heeft ingescheurd en dat daarnaast zijn meniscus ernstig is beschadigd. Hij zal zeker vier tot zes weken zijn uitgeschakeld. De uitschakeling is een bittere teleurstelling voor de 20-jarige middenvelder die net terugkwam van een blessure aan zijn andere knie, opgelopen in het Amstel Cup-duel tegen Baronie een maand geleden.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 7