Ajax De tegenstander van vandaag: Zaterdag 21 september 2002 RBC Roosendaal - Ajax Na vier wedstrijden is het verschil tussen RBC Roosendaal en Ajax al opge lopen tot acht punten. De kampioen van vo rig seizoen is vooralsnog zonder puntverlies en de Amsterdammers hebben zich - hoewel er van sprankelend spel duidelijk nog geen sprake is - samen met PSV aan kop van de Holland Casino Eredivisie genesteld. Trai ner Ronald Koeman en diens assistent Ruud Krol hebben Ajax binnen één jaar dan ook getransformeerd tot een zeer degelijk team. Als beloning maakte het jonge elftal eerder deze week haar debuut in de Champions League, waarin Olympique Lyonnais toch wel verrassend met 2-1 werd verslagen. Hoewel het puntenaantal anders aangeeft, heeft Ajax dit seizoen absoluut nog geen in druk gemaakt. Zo makkelijk als in de voor bereiding overwinningen werden behaald tegen Celtic, Manchester United en FC Bar celona, zo moeizaam lukt het in de competi tie. Voor de wedstrijden tegen FC Utrecht en Vitesse valt dat nog te billijken, maar te gen FC Groningen en FC Zwolle werd slechts matig spel op de mat gelegd. Overigens verschillen de laatste twee com petitiewedstrijden van Ajax als dag en nacht. Tegen FC Groningen beschikten de Am sterdammers nog over de inmiddels gebles seerde Rafael van der Vaart - hij scheurde de binnenband van zijn linkerknie - die het elftal op sleeptouw nam (twee goals). Tegen FC Zwolle maakte Jari Litmanen zijn ren tree in het roodwitte shirt. Hij miste nog spelritme en had tijd nodig om te wennen aan zijn ploeggenoten. Duidelijk is dat Ajax door het uitvallen van Van der Vaart tijde lijk minder scorend vermogen heeft. Lastig waren in dat opzicht ook de uitspra ken van Mido, die in een televisie-interview onomwonden aangaf Ajax in december te willen verlaten. Inmiddels bood de Egypte naar zijn excuses aan, betaalde een boete en moest de Champions League-wedstrijd te gen Olympique Lyon aan zich voorbij laten gaan. Ajax zou de aanvaller goed kunnen gebruiken, aangezien Zlatan Ibrahimovic nog steeds geen doelpuntenmachine is ge bleken en Nikos Machlas al tijden niet meer in actie is gekomen. De laatste ontmoetingen tussen RBC Roosendaal en Ajax bieden wellicht hoop op een stunt van de Roosendalers. Twee sei zoenen geleden won Ajax thuis slechts met 2-0 en uit met 1-3. Vorig seizoen verloor RBC Roosendaal de spectaculaire beker wedstrijd in de Amsterdam ArenA met 4-3 na zelfs een 1-3 voorsprong te hebben gehad. Misschien dat RBC Roosendaal kan profite ren van de Champions League-perikelen waar Ajax middenin zit. Voor een aantal hui dige RBC-ers (Fleur, Heije, Keiler, Piqué, Viedma, Wooter, red.) is de ontmoeting met Ajax een bijzondere. Zij hebben prettige en/of minder prettige herinneringen aan hun Amsterdamse verblijf. Maar één ding heb ben ze ongetwijfeld gemeen: ze willen allen laten zien wat ze in hun mars hebben. 4 maart 2001, RBC Roosendaal-Ajax: Andy van der Meyde duelleert met Winston Bakboord

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 5