Chris Dekker 'Het verschil tussen willen en kunnen' Zaterdag 21 september 2002 RBC Roosendaal - Ajax Colofon RBC Roosendaal Opgericht 31 juli 1912 Vast&Goed Stadion Adres Borchwerf 4 4704 RG Roosendaal Postadres Postbus 1588 4700 BN Roosendaal Telefoon 0165 - 540 133 (adm.) Telefax 0165 - 564 164 Redactie Jan-Hermen de Bruijn (redactie coördinator) Mascha Simons Daan Schippers Fotografie Hans Willink Uitgever www.zpress.nl Alex Klein Postbus 1015 3300 BA Dordecht Tel. 078-639 70 70 Fax. 078-639 70 71 Bladmanagement Robert Bisschops Acquisitie Jeffrey van der Net Financiële administratie Z-Press sport media BV Postbus 1015 3300 BA Dordecht Opmaak en lithografie Nauta en Haagen, Helmond Vormgeving Bettina van de Ven Druk Drukkerij Goos Ouderkerk a/d IJssel De elfde plaats die RBC Roosendaal na vier wedstrijden inneemt op de ranglijst, maakt van trainer Chris Dekker een tevreden man. Met de wedstrijden tegen Ajax en Feyenoord in het vooruitzicht wacht RBC Roosendaal echter een loodzwaar programma. Het resultaat tegen SC Heerenveen moet ook voor u een verrassing zijn geweest? „Dat was zeker een verrassing, voor iedereen. Je kon duidelijk zien dat Heerenveen de vorm niet had en wij wel. Daar hebben we optimaal van ge profiteerd. We hebben verdiend gewonnen en de uitslag had zelfs hoger kunnen uitvallen. Heerenveen heeft de ambitie om bij de top te komen, dus normaal gesproken moeten we blij zijn dat we met ze mee kunnen komen. Eén punt was al mooi geweest, nu werden het er zelfs drie." Een wedstrijd later wachtte echter de zeperd tegen Vitesse. „Het werd dan wel 0-3, maar eigenlijk hadden we meer verdiend. We heb ben een groot deel van de wedstrijd gedicteerd en in de beginfase heeft de scheidsrechter ons een zuivere penalty onthouden. Als hij die had gegeven, had hij ook de keeper eruit moeten sturen en krijg je een andere wedstrijd. Nu kregen we wel kansen, maar maakten ze niet af. Vitesse deed dat wel. We zijn in ieder geval niet weggespeeld en weten dat we met deze selectie het niveau in principe aankunnen." Nu volgt ons een nóg zwaardere serie wedstrijden, Ajax en Feyenoord thuis, FC Utrecht uit. „We zullen onze huid zo duur mogelijk proberen te verkopen tegen Ajax en Feyenoord. Ik kan wel zeggen 'jullie moeten dit doen, jullie moeten dat doen', maar de spelers moeten het wel kunnen uitvoeren. We zullen in ie der geval proberen er een wedstrijd van te maken." Heeft u Ajax nog bekeken? „Ajax ken je natuurlijk wel goed. Ik heb ze bekeken in de uitwedstrijd tegen Vitesse en iemand anders is naar Ajax-FC Zwolle geweest. Iedereen zegt dat ze niet goed spelen, maar ik vind ze wel goed. Ze spelen georganiseerd en creëren veel kansen. Ze zitten tussen twee Champions Leaguewedstrij den in, dat speelt altijd mee. Misschien kunnen wij daarvan profiteren. Maar ook de competitie is belangrijk voor ze, helemaal omdat er dit jaar slechts twee plaatsbewijzen voor de Champions League verdiend kunnen worden." Met welke opdracht stuurt u de spelers het veld op? „Het gaat om het resultaat, dat is logisch. Je weet nooit hoe het loopt, maar we proberen er wat van te maken. Het is leuk als het een spektakelstuk wordt. Winnen willen ze zeker, maar het is een ander gegeven of we dat ook kunnen."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 3