Patrick Leemans UITSTRALING TEGENSTANDERS ISCHARF dat ik een tegenstander helemaal door kan lichten in één wedstrijd! Ik probeer me te verplaatsen in de mogelijkheden die een spits heeft en probeer te denken zoals hij. Dat doe ik alleen tijdens de CHAMPIONS wedstrijd, want als er een videoband LEAGUE aanstaat met de uitleg over mijn toe komstige tegenstanders, kijk ik niet eens. leder duel is anders en ik 'lees' de spits alleen tijdens de negentig minuten dat Ik tegen hem sta. Ik heb bijvoorbeeld Sonny Anderson heus niet speciaal be studeerd. Ook spitsen zijn mensen en ze doen en denken hetzelfde als iedereen." En vindt Chivu dat hij en Ajax inmiddels zo gegroeid zijn, dat er ook rekening met de Amsterdammers gehouden moet worden? „Ajax blijft een club met een grote historie en uitstraling. Maar toch hoop ik dat de tegenstanders ons onder schatten. Dan zullen ze voelen wat we kunnen. In één jaar is Ajax zó sterk ge worden, hebben we alles gewonnen! Niemand weet wat de toekomst brengt, maar dit elftal heeft een enorme poten tie om nog beter te worden. Wij zijn een team en dat zegt veel meer dan een ver zameling grote namen." Chivu: 'Het Amsterdam Tournament was cruciaal in onze voorbereiding' in de grootste competitie van Europa, de Champions League, kunnen we een rol van betekenis gaan spelen." Chivu snoert de critici die de kansen voor de Nederlandse clubs in de Champions League gering achten, meteen de mond. „Waarom zou het niet lukken? Niemand had verwacht dat Feyenoord vorig jaar de UEFA Cup zou winnen. Kijk naar het afgelopen WK bijvoorbeeld. Er zijn geen goede en slechte teams meer, iedereen kan van iedereen winnen. Ajax is op dit moment in 'the winning mood' en we kunnen elke tegenstander verslaan. Het Amsterdam Tournament was cruciaal in onze voorbereiding.Teams als Manches ter United en FC Barcelona hadden nog niet zoveel wedstrijden gespeeld als wij, maar we hebben ze wél verslagen. Dat zegt iets en ik weet dat de rest van Europa dat ook gezien heeft. Er zal reke ning met Ajax gehouden worden." Zoals door de clubs uit de poule van Ajax voor de Champions League bijvoorbeeld. Inter, Rosenborg en de tegenstander van van avond, Olympique Lyon. Op het eerste gezicht zijn er kansen voor de Amster dammers om de tweede ronde te halen. Maar Chivu waarschuwt voor te hoge verwachtingen. „Inter is Inter en heeft goede spelers en een grote internatio nale uitstraling. Olympique Lyon is de kampioen van Frankrijk en was één van de best voetballende ploegen in de Champions League van vorig seizoen. Maar als wij er in geloven en het ver trouwen blijft, kunnen we de tweede ronde halen. Op papier is alles mogelijk en Ajax heeft misschien wel het beste team uit deze poule." Als verdediger let Chivu goed op zijn toe komstige tegenstanders. In het Amster dam Tournament speelde hij tegen top- spits Patrick Kluivert,de beste opponent tegen wie hij, naar eigen zeggen, het tot nu toe heeft opgenomen. In een inter view liet hij weten, dat hij de sterkte en intelligentie van Kluivert kon 'voelen'op het veld. Bereidt hij zich ook voor op de confrontaties met de spitsen uit de Champions League? „Kijk, in het leven bestudeer je alleen jezelf en zelfs dan kom je niet overal achter en leer je jezelf niet helemaal kennen. Dus laat staan dinsdag 17 september AJAX - OLYMPIQUE LYONNAIS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 7