Dit Ajax wordt CRISTIAN CHIVU NOG NIET KLAAR GHEORGHE HAGI De pas 21-jarige Cristian Chivu heeft zich onmisbaar gemaakt in het kampioenselftal van trainer Ronald Koeman. En ook het Roemeense nationale team heeft een steun pilaargevonden in de zeer talentvolle verdediger. Met het oog op de wedstrijden in de Champions League en al vier prijzen met Ajax in de achterzak, blikt Chivu voor uit op een veelbelovend jaar voor zijn club. Een jaar, dat voor de Roemeen niet eens zijn laatste in Amsterdam hoeft te zijn. \ROODWim\ SCHAR F Hagi zei na de uitreiking zélf vereerd te zijn geweest, om zo'n prijs aan een land genoot te mogen overhandigen. „Wat geweldig dat hij dat zei! Voor mij was de eer net zo groot. Ik ben nog zo jong en ben bovendien een buitenlandse verde diger. Dat juist ik de schoen krijg, maakt het allemaal nog mooier. Nederland speelt een open soort voetbal en het is moeilijk om je als verdediger te profile ren en te onderscheiden van de rest. Juist daarom is de benoeming speciaal voor me. Maar ik ben heus niet de enige hoor! Ik doe mijn best en probeer een goede ambassadeur voor het Roemeense voet bal te zijn. Mijn land heeft een negatieve uitstraling vanwege haar geschiedenis, maar als het Nederlandse publiek het nu over Roemenië heeft, denken ze aan mij. Ik ben blij dat ik zoveel voor mijn geboor teland kan betekenen en Hagi ziet dat ook zo. Ik ben trots dat ik als Roemeen in Nederland kan spelen en kijk daarom ook uit naar de Champions League." Cristian Chivu zorgt ervoor dat De lofuitingen aan het adres van Chivu Mateja Kezman zijn sinds het afgelopen seizoen niet van van psv niet aan de lucht. Koeman vindt hem talentvoller de bal komt in de dan Gheorghe Hagi en André Bergdplmo wedstrijd om de noemde hem de beste verdediger, met Johan Cruijff wie de Noor ooit had samengespeeld. Schaal. Daar komt nog eens bij dat Chivu de prijs ontving voor beste voetballer van het seizoen 2001/2002 tijdens het gala van De Telegraaf. Volkomen terecht, want wie de ontwikkeling van 'Cris' de laatste jaren gevolgd heeft, ziet meteen dat hij uitgegroeid is tot een zeer volwassen verdediger, die spitsen uitschakelt en opbouwend sterk is. Juist een speler zoals coach Ronald Koeman vroeger was en daarom ziet de oefenmeester een topper in de nog zo jonge Roemeen. Het engelengezang doet voorlopig niets met de schuchtere en nuchtere speler, die afgelopen zomer in verband werd gebracht met Europese topploegen.„Dat ik benoemd ben tot beste speler geeft me een zeer goed gevoel natuurlijk. Maar ik weet dat ik niet zonder de rest van het team kan. Ik ben de andere Aja- cieden heel dankbaar. Ze hebben me de hulp gegeven die ik nodig had en daar door ben ik uitgegroeid tot de beste spe ler van vorig seizoen. Die prijs is per soonlijk en ik ben er erg blij mee. Maar het publiek zal steeds minderfouten van me verwachten en steeds meer van me gaan eisen. Dat is niet erg, dat hoort bij het spelen voor een topclub als Ajax. Elk succes brengt nieuwe verantwoordelijk heden met zich mee het hele team beseft dat. De verwachtingen voor dit jaar zijn enorm, omdat we vorig seizoen alles gewonnen hebben. Maar we kun nen die druk aan." De uitreiking van de gouden voetbal schoen door landgenoot Gheorghe Hagi gaf een extra dimensie aan zijn benoe ming tot beste speler. Chivu is namelijk een grote fan van de middenvelder, die furore maakte bij onder meer FC Barce lona en het Roemeense nationale elftal. Op weg naar het Europees Kampioen schap in Portugal 2004,speelt Chivu een grote rol van betekenis in het Roe meense elftal. Vorige week nog werd Bosnië met 3-0 verslagen, de openings treffer kwam van het hoofd van de Aja- cied. Daarnaast was de verdediger bepa lend in de gewonnen uitwedstrijd tegen Vitesse in de competitie dit jaar. Van ruim dertig meter joeg hij de bal in de kruising, zodat Ajax opnieuw drie pun ten mee naar Amsterdam kon nemen: 1-2. De jonge voetballer heeft charisma, overzicht en techniek en is een geboren leider. Vanzelfsprekend wijst de beschei den Roemeen naar het hele elftal. „Dit Ajax heeft het afgelopen jaarvier prijzen gewonnen (inclusief het Amsterdam Tournament, red) en wij zijn allemaal een jaartje ouder en enthousiaster. Bo vendien hebben we een nieuwe stijl van spelen en een aantal nieuwe, goede voet ballers binnengehaald. Dat alles maakt Ajax sterker dan vorig jaar. Natuurlijk moeten we ons continu bewijzen en was het spel van de afgelopen weken niet geweldig. Maar we hebben wel een maximale score in de competitie en spe len met twee andere Nederlandse clubs in de Champions League. Dat zegt wel iets natuurlijk. De goede voorbereiding die we hebben gehad, heeft in ons voor deel gewerkt. Ook een goede start in de Champions League is voor Ajax mogelijk. Ons team is sterk en we beschikken over spelers die individueel het verschil kun nen maken. De verwachtingen zijn hoog, maar ik denk dat we wat kunnen laten zien. Dit Ajax wordt steeds beter en ook dinsdag 17 september AJAX - OLYMPIOUE LYONNAIS

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 6