Ronald Koeman en Paul Le Guen VAN l;»MMTAAI Ajax en Olympique Lyon vertonen opvallend veel overeenkomsten als het gaat om hun manier van voetballen. Van Ronald Koeman is bekend dat hij de Nederlandse school aanhangt en zeer gecharmeerd is van aanvallend voetbal. Maar ook zijn concurrent vanavond, de Fransman Paul Le Cuen, laat zijn ploeg offensief spelen. Vandaag ook? FORMIDABEL CHAMPIONS Het aantrekken van Victor Sikora was een halszaak. De trans fer van Nourdin Boukhari een aangename verrassing en de komst van Jari Litmanen leverde zelfs kriebels in de buik op. Drie aanvallers die Ajax naar een hoger niveau moeten stuwen, het geeft aan hoe Ronald Koeman over voetbal denkt. Vooral het aantrekken van de mateloos populaire Fin is een meester zet. Koeman: „Het is fantastisch dat hij uiteindelijk de eerste Naam: PaulLeGuen Geboortedatum: i maart 1964, Pencran Loopbaan trainer: 1998-2001 Rennes Erelijst trainer: Franse Supercup 2002 Olympique Lyon Loopbaan speler: 1983-1989 Brest 1989-1991 Nantes 1991-1998 Paris Saint Germain Interlands: 17 Erelijst speler: Europa cup I11996 Paris Saint Germain Landskampioen 1994 Paris Saint Germain Franse beker 1993,1995, 1998 Paris Saint Germain Liga beker 1995,1998 Paris Saint Germain Franse Supercup 1995 Paris Saint Germain stap heeft gezet om hier terug te ke ren",aldus Koeman. „Alle reacties op zijn komst zijn positief, dat zegt genoeg. Als Ajax-coach ben ik blij dat Jari ons komt versterken. Hij is een fantastische speler,die nog steeds niet op zijn einde loopt en onze spe lersgroep beter kan maken. Hij kan ach ter de spits spelen, als tweede spits of op het middenveld. Vooral in Europese wedstrijden brengt hij de broodnodige ervaring in." Begin dit seizoen be noemde Olympique Lyon Paul Le Guen (1 maart 1964, Pen cran) als opvolger van de kersverse Franse bondscoach Jacques Santini. Gezien zijn trainerservaring een enigszins gewaagde keuze, omdat LeGuen in het verleden alleen driejaar lang Ren nes onder zijn hoede had. De aanstelling is dan ook voorna melijk gebaseerd op zijn succesvolle verleden als speler bij voornamelijk Paris Saint-Germain. Le Guen beschikt in Lyon over het gevaarlijke aanvalskoppel Anderson/Govou. Daarnaast geeft hij zijn buitenste midden velders Carrière en Dhorasoo bij voorkeur de opdracht zo diep mogelijk te spelen. Of dat vandaag tegen Ajax ook zo zal zijn, is onzeker. Le Guen: „Ajax is een formidabele ploeg. Ik weet dat ze altijd op de aanval spelen. Daar zullen we goed mee om moeten gaan. Ik kijk erg uit naar onze wedstrijden tegen Ajax." Ronald Koeman waarschuwt voor al te veel optimisme: „Het wordt zeer moeilijk. Lyon speelt uit veel verdedigender dan in thuiswedstrijden. Het is goed mogelijk dat ik daarom besluit met een aanvaller minder te spelen en slechts twee spitsen op te stellen. Dat is Europees gezien niet onverstandig. Deze wed strijd is heel belangrijk voor ons, verliezen in de eerste groeps wedstrijd zou een heel slechte zaak zijn." 35 dinsdag 17 september AJAX - OLYMPIOUE LYONNAIS LEAGUE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 25