CHAMPIONS v - VOETBALLENDE PLOEG Ci AST LEAGUE <n - Vikash Dhorasoo, de bedrijvige en balvaste midden velder van de Fransen, (foto: Hans Willink) Halverwege de jaren zeventig wordt de latere bondscoach Aimé Jacquet aange steld als nieuwe trainer van Olympique Lyon. Zijn komst mondt niet uit in een daverend succes en in 1980 ontsnapt de club slechts op het laatste moment aan degradatie. Die volgt drie seizoenen later alsnog, waarna Olympique Lyon zes sei zoenen in de bovenste regionen van de Tweede Divisie ronddoolt. Raymond Do- menech is de trainer die de club eind jaren tachtig terugbrengt naar het hoog ste niveau. In 1990/1991 wordt een knap pe vijfde positie behaald, gevolgd door een teleurstellende zestiende plaats in het jaar daarna. In 1993 wordt oud-international Jean Tigana aangesteld als coach. In het kiel zog van de huidige Fulham-trainer ko men bekende namen als Abedi Pelé en Pascal Olmeta naar Lyon. Het seizoen 1994/1995 eindigen de Lyonnais als twee de op de ranglijst, het beste resultaat in de geschiedenis van de club. Een seizoen later halen de Fransen de achtste finale van de UEFA Cup en wordt pas in de finale van de Coupe de la Ligue na straf schoppen verloren van Metz. Guy Stép- han is trainer, maar halverwege het sei zoen 1996/1997 wordt hij vervangen door het duo Bernard Lacombe en José Broissart. Het is het begin van de beste periode die Olympique Lyon ooit mee maakte en die uiteindelijk leidde tot het kampioenschap van afgelopen jaar. Een kampioenschap dat niet van een leien dakje liep. De titelstrijd werd pas tijdens de laatste speelronde beslist in een onderling duel tegen naaste concur rent RC Lens. De goede resultaten leid den vreemd genoeg niet tot een grote toeloop op het Stade Gerland. mêmmm Vlakbij het Stade de Cerland is een prachtige muur schildering te zien. Afgebeeld is het stadion met een doorkijk naar de aan de rivieren Rhone en Saone gelegen stad. (foto: Hans Willink)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 11