Peter Boeve terug in de ArenA FC Zwolle heeft twee spelers in de selectie die een verleden hebben bij Ajax: Ruud Kras en Peter Blom. De meest prominente gast in de ArenA is vandaag echter Peter Boeve. De oefenmeester speelde liefst 296 officiële wedstrijden namens de Amsterdammers, waarin de voormalige linksback 14 doelpunten maakte. Zijn hoogtepunt dateert uit 1987 toen hij meedeed in de met 1-0 gewonnen finale om de Europa Cup II tegen Lokomotive Leipzig. Later werkte de Uddelnaar nog enige tijd als assistent-trainer voor de club. EiLZWOLLE PRESTEERT BOVEN VERWACHTING PEC ZWOLLE zaterdag 14 september AJAX - FC ZWOLLE Dat het bij Ajax roerig kan toegaan, merkte Peter Boeve tijdens zijn eerste maanden in toen nog stadion De Meer. Hij debuteerde immers op 19 augustus 1979 bij Willem II met een 1-3 overwin ning, maar binnen een maand was trai ner Cor Brom al vertrokken en had hij plaats gemaakt voor de debuterende Leo Beenhakker. Zoals bekend werkt laatstgenoemde nu alsTechnisch Direc teur voor de Amsterdammers. Tijdens dat eerste seizoen kwam de verdediger met Ajax vrij onverwacht tot in de halve finale van de Europa Cup I, waarin de latere winnaar Nottingham Forest uit eindelijk te sterk bleek: 0-2,1-0. Vervolgens beleefde Ajax op het inter nationale vlak misschien wat mindere seizoenen, Boeve daarentegen maakte wèl opvallende tijden mee. Nadat hij gedurende zijn eerste jaren samen speelde met onder anderen Ruud Krol en Johan Cruijff,stond hij in ig87tussen voetballers als Marco van Basten, Frank Rijkaard en Jan Wouters en maakte de opmars van de latere Europese kampi oenen van 1988 van dichtbij mee. Mede dankzij hun doorbraak veroverde de linksback aan het slot van zijn Ajax- loopbaan nog een mooie hoofdprijs; kort voor zijn vertrek naar het Belgische Beerschot werd de Europese Beker voor Bekerwinnaars veroverd. In 2000 keer de de ex-international naar Amsterdam terug als assistent van Co Adriaanse, maar toen de laatstgenoemde vertrok, maakte ook Boeve plaats in de ArenA. De twee Zwolse ex-Ajax-spelers kenden een kortere loopbaan in het rood en wit. Ruud Kras kwam ruim een jaar geleden van FC Volendam om daarna hoofdzakelijk in het tweede elftal te acteren. Met die ploeg haalde hij afge lopen seizoen de halve finale van het toernooi om de Amstel Cup, waarna het de technische staf beter leek de talent volle verdediger elders ervaring te laten opdoen. Vandaar dat hij momenteel op huurbasis in het Oosterenk Stadion speelt. De eveneens 20-jarige Peter Blom komt voort uit de eigen opleiding van de Zwollenaren, maar was ook nog enige tijd actief bij de junioren in Amsterdam. Maar niet alleen de trainer, ook Zwolle zélf heeft een rijk verleden met prach tige wedstrijden tegen Ajax.Tijdens het laatste bezoek aan Amsterdam (12 februari 1989) dwong 'voorloper' PEC Zwolle Ajax een gedegen 0-0 af. Eerder tijdens de competitie had de ploeg - het was één dag na het ontslag van trainer Kurt Linder - aan de Ceintuurbaan met liefst 4-1 gewonnen. Deze puike resul taten konden een Zwolse degradatie dat seizoen niet verhinderen. Maar aan de andere kant waren het wel precies de drie punten, die Ajax destijds in de race naar de landstitel te kort kwam op PSV. De enige keer dat de hoofdstede lingen dat seizoen geen probleem met hun gasten uit Overijssel kenden, was in het bekertoernooi: 4-1. Sinds de gedwongen terugkeer naar de Eerste Divisie beleefde PEC zware tij den. Een jaar na die degradatie bestond de club officieel zelfs niet meer en was het vooral aan voorzitter Gaston Sporre te danken dat - onder de naam FC Zwol le - een doorstart mocht worden ge maakt. Sporre redde het betaald voet bal voor de stad door het voeren van een uitgekiend beleid. Hoewel hij de lei ding enkele seizoenen geleden over droeg aan Ronald van Vliet, weet elke Zwolle-aanhanger nu nog precies wat men aan de man heeft te danken. On der Sporre werd op elk dubbeltje gelet en vertrokken bijna alle talenten; de transfersommen waren hard nodig om de vele schuldeisers af te kunnen beta len. Ondanks de moeilijkheden slaagde hij er - met hulp van goede trainers - desalniettemin toch in een goed elftal Foto:Stanley Contha/ op te bouwen. Pix Online

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 9