'Ik voel me sterker dan ooit' ZLATAN IB RAH IMOVIC Zlatan Ibrahimovic kende een goede voorbereiding op het nieuwe voetbaljaar. Na een teleurstellend eerste seizoen heeft hij nu zijn zelfvertrouwen herwonnen. De opleving begon in mei. Hij veroverde met Ajax de landstitel, scoorde het winnende doelpunt in de bekerfinale én mocht met Zweden naar het WK. Over dit seizoen is hij duidelijk: „Ik wil meer aan spelen toekomen en me verder ontwikkelen. Voor mijn gevoel ben ik er klaar voor. Meer dan ooit." CHAMPIONS LEAGUE NUTTIG 'FfHARF Een logische gedachte van de twintig jarige Zweed. Tijdens het WK voerde hij enkele goede gesprekken met de coaches Tommy Söderbergen Lars Lagerback ('Hij is één van de grootste talenten die ik ooit heb gezien'). Niet alleen over het natio nale team, maar ook over zijn situatie bij Ajax.Zlatan speelde uiteindelijk een klein half uur WK-voetbal. Nog steeds praat hij daar enthousiast over: „Het was onge looflijk groots. Er heerste een hele aparte sfeer tijdens de eindronde. Iedere wed strijd beleefde ik als een finale." Na de uitschakeling kreeg Zlatan van Ajax drie weken vakantie. Daarna meld de hij zich bij de selectie. Fitter dan ooit en imponerend in de voorbereiding te gen Norwich City, Celtic en Manchester United: „Dat waren mijn beste wedstrij den voor Ajax tot nu toe. Dat is ook wel logisch, want ik leer steeds meer. Ik voel me sterker dan ooit en ik ben minder moe dan vorig seizoen. Toen had ik met Malmö al een halve competitie afge werkt voordat ik de overstap naar Ajax maakte." Een van de andere redenen dat het nu beter gaat, is de trainerswissel Ad riaanse/ Koeman. De Zweed voelt zich onder Koe man een stuk vrijer: „Ik kan met hem over alles praten; met Adriaanse sprak ik niet eens. Ik wist ook nooit of hij nou tevreden over me was of niet. Bij Koe man weet je dat wel. Dat is het belang rijkste vooreen speler. Je wilt toch horen wat je goed of fout doet? We hebben tenslotte nog maar weinig jongens met routine in de groep." Ervaring kan de ploeg dit jaar opdoen in de Champions League. Na de vroegtij dige uitschakeling van vorig seizoen te gen Celtic, plaatste Ajax zich via de lands titel direct voor het hoofdtoernooi. Zlatan: „Het maakt niet uit tegen wie we spelen. We moeten van onze eigen krach ten uitgaanen niet te veel naardeandere teams kijken. We hebben de capaciteiten om de tweede ronde te halen. Dat zie ik als ons doel, naast de landstitel en de beker natuurlijk." Of de aanvaller dit seizoen meer zal spe len is moeilijk te zeggen. Koeman ver klaarde tijdens de voorbereiding dat iedereen een eerlijke kans zou krijgen voor de spitspositie. Machlas en Zlatan hebben die strijd voorlopig verloren van Mido. In de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal startte de Egyptenaar in de basis en mocht Zlatan hem een kwartier voor tijd vervangen. Mido scoorde wel, de Zweed niet. Tijdens de eerste competitiewedstrijd tegen FC Utrecht begon Zlatan op de bank. Als vervanger van Andy van der Meyde speelde hij toch nog twintig minuten mee, op rechts. Zijn eerste bal stuiterde over hem heen en rolde over de zijlijn. Het publiek begon alweer te flui ten, iets wat niet helpt zijn zelfvertrou wen op te krikken. Toch speelde Ajax dreigender met Zlatan en Mido naast elkaar in de voorhoede. De Egyptenaar scoorde dan ook de bevrijdende 2-i en de Zweed stond aan de basis van de derde Ajax-treffer. Een week later stond Zlatan negentig minuten in het veld tegen Vitesse. Koe man koos voor het 4-4-2-systeem met Mido en Zlatan naast elkaar. Hoewel de Zweed geen groot stempel op de wed strijd wist tedrukken,was hij wei betrok ken bij beide Ajax-doelpunten. Pasanen scoorde uit de rebound nadat een schot van Zlatan was geblokt en een kwartier voor tijd kreeg de Zweed een vrije trap mee, waaruit Chivu Ajax zeer fraai naar de eerste overwinning in Gelredome schoot. Zijn aanwezigheid was dus meer dan nuttig. Naast Mido en Zlatan heeft Ajax in Nikos Machlas een derde spits. Hoewel ze op het veld concurrenten zijn, kan de Zweed het met beide spelers goed vinden: „leder een is volgens mij eerlijk tegenover el- zaterdag 14 september AJAX - FC ZWOLLE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 6