«12 Patrick Leemans 1 Marino Promes klinkt waarschijnlijk het bekendst in de oren. De aanvaller werd overgenomen van De Graafschap. De kracht van FC Zwolle zou dit seizoen best wel eens kunnen liggen in onderschatting van de kant van de tegenstanders. De club heeft wel degelijk een goed voetballende ploeg, met een gevaarlijke aanval, die - met name in thuiswedstrijden - voor verrassingen kan zorgen. De middenvelders Henkvan Steegen Marco Roelofsen vinden de gaatjes en bedienen de spitsen Arjan Bosschaart en Ivan Cvetkov. Deze laatste is van SC Heerenveen overgenomen. Het grootste talent van de club is Dominggus Lim-Duan. De pas 19-jarige spits heeft al een doelpunt gemaakt in de openingswedstrijd van het nieuwe seizoen tegen RBC Roosendaal (1-1, red.) en van hem wordt veel verwacht. Verder speelde FC Zwolle dit seizoen gelijk tegen Excelsior en won het verrassend van het lakse Vitesse. In de thuiswedstrijd in het Oosterenk Stadion (6.865 plaatsen, red.) werd het 1-0 door een doelpunt van Richard Roelofsen. De gepromoveerde ploeg weet arrogantie en onderschatting af te straffen, maar Ajax moet op het eerste gezicht geen problemen hebben met FC Zwolle. De Amsterdammers zijn nog steeds favoriet en hebben het maximaal aantal punten gehaald uit drie duels. Peter Boeve en consorten hebben een ander doel. Zij strijden slechts om lijfbehoud in de Holland Casino Eredivisie en zullen daarom waarschijnlijk alles op de verdediging gooien en hopen op een goeie counter. De klasse van Ajax moet het verschil kunnen maken. Deze werd onderstreept door de resultaten in de afgelopen wedstrijden. FC Utrecht ging in de laatste minuten onderuit, omdat er goed druk gezet bleef worden (3-1, red.). De winst bij Vitesse was helemaal het bewijs van een nuchter en doeltreffend Ajax. In het kolkende Gelredome lieten de Amsterdammers zich niet meeslepen in het harde en provocerende spel van de Arnhem mers en hielden ze het hoofd koel. Met name aanvoerder Cristian Chivu liet zien hoe het moest. Hij joeg een vrije trap van 35 meter in de kruising: 1-2. In Groningen werd niet goed gespeeld, maar opnieuw ging Ajax met de drie punten in de achterzak richting huis. Vooral Rafael van der Vaart schitterde in het Oosterpark. Hij scoorde maar liefst twee keer en de jonge aanvaller zal gemist worden de komende tijd. Een knieblessure houdt het talent zeker zes a acht weken aan de kant. Zo krijgt een nieuwe aanwinst de kans om te laten zien, dat hij het spelletje nog niet verleerd is. Jari Litmanen is thuis en zal hoogstwaarschijnlijk voorlopig de plaats van Van der Vaart overnemen. De 31-jarige Fin tekende deze week een contract tot 2004 en trainer Koeman wil vooral gebruik gaan maken van zijn routine en ervaring. Litmanen toonde tijdens de eerste trai ning, dat hij het nog steeds kan. Onhoudbaar schoot hij een bal in de kruising achter doelman Henk Timmer en de goal werd door de duizend enthousiaste Ajax-fans met luid gejuich begroet. Er moet veel gebeuren wil Ajax vandaag verrast worden. De wedstrijd in de ArenA is vanavond een ontmoeting tussen de twee kampioenen van het afgelopen jaar; een soort'kleine Nederlandse Supercup'.Toch mag het duel van vanavond voor Ajax niet meer zijn dan een volgende stap richting komende successen. Steven Pienaar scoorde tegen FC Utrecht en is een mogelijke vervanger van Van der Vaart. Maarten Stekelen burg is dankzij de blessures van Lobont en Didu- lica eerste keuze onder de lat. De Australiër maakte inmiddels zijn ren tree bij Jong Ajax. zaterdag 14 september AJAX - FC ZWOLLE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 5