~>e ban aebroken VITFSSF-A IAY t--> HWWBÏfu 1 k Sinds de opening van Ceiredome in maart 1998 was Ajax er nog nooit in geslaagd te winnen in de Arnhemse voetbaltempel. Daar kwam dankzij een fabelachtige vrije trap van Cristian Chivu een einde aan. Koeman ergerde zich aan de instelling van zijn spelers en besloot in de rust Hatem Trabeisi door te schuiven. Dat pakte goed uit. Een fanatiek Ajax pinde vanaf dat moment Vitesse vast op eigen helft en ging op jacht naar treffers. De eerste viel al snel, toen doelman Jevric blunderde en Pasanen van dichtbij kon inschieten. Het duel leek in een gelijkspel te eindigen, totdat Cristian Chivu zijn huzarenstukje opvoerde en Ajax naar de belangrijke zege schoot. Rafael van der Vaart en Theo Janssen vochten verbeten duels op het middenveld uit. De aanvoerder van Ajax twijfelde lang. Hij legde de bal op ongeveer dertig me ter van het doel neer en keek onrustig om zich heen. Vanaf de bank schreeuw den technische staf en wisselspelers hem toe toch vooral zelf op het doel te schieten. Chivu volgde dit advies uitein delijk op en zette zijn aanloop in. Wat volgde was een perfect ingeschoten vrije trap. De bal zeilde door de lucht en sloeg door een gemene curve pas vlak voor de eindbestemming bereikt werd, de weg richting doel in. Het door Chivu afge vuurde projectiel sloeg als een bom in achter doelman Jevric. De Joegoslavische keeper hing verslagen in de zojuist ge- Cristian Chivu: „Ik heb de laatste tijd veel geoefend op het nemen van vrije trappen. In Ronald Koeman heb ik natuurlijk een goede leermeester. Hij beheerste de vrije trap als geen ander. Normaal kan ook Rafael van der Vaart ze nemen, maar deze bal lag te ver van de goal voor hem. Daarom nestelde ik me ach ter de bal. Eerst wist ik niet wat te doen, maar de bank riep steeds 'schie ten, schieten'. Daarom deed ik dat maar. Ik ben heel gelukkig met deze treffer, maar nog meer met de over winning. Het is altijd heel lastig voet ballen in Arnhem." zaterdag 14 september AJAX - FC ZWOLLE Zondag 25 augustus Vitesse-Ajax 1-2 (1-0) 12. Amoah 1-0,51. Pasanen 1-1,77. Chivu 1-2 AJAX: Stekelenburg, Trabeisi, Pasanen, Chivu, O'Brien, Galasek (55. Wamberto), Pienaar (88. Van der Meyde),Van der Vaart, Maxwell, Mido (75. Van Halst), Zlatan Vitesse: Jevric, Cornelisse, Knol, Stefanovic, Frankel, Levchenko, Hofs (67. Martel), Janssen, Claessens (80. Kalle Sone), Amoah, Mbamba Scheidsrechter: Van Dijk Toeschouwers: 24.200 Gele kaarten: Stefanovic, Hofs, Claessens, Mbamba (Vitesse), Van Halst (Ajax) torpedeerde touwen van zijn hok. Ajax stond op voorsprong in Gelredome. Met nog een kwartiertje te spelen voldoende voor een historische en zeer belangrijke zege. Het is niet iedere club gegeven met de volle buit uit Arnhem te vertrekken. De drie punten waren dus meer dan wel kom, temeer titelconcurrent Feyenoord 2-2 speelde in Kerkrade tegen Roda JC. De zege kwam moeizaam tot stand. Ajax begon te slap aan het duel tegen de vorige werkgever van Ronald Koeman en Victor Sikora. De rappe vleugelspits ont brak wegens ziekte en een trainings achterstand. André Bergdplmo, gebles seerd, werd vervangen door Petri Pasa nen. Vitesse kwam verdiend op voor sprong door een treffer van Amoah. O'Brien te snel voor Amoah.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 25