Met dank aan Dannv Blind WESLEY SNEIJDER l«?ll ITOFKOMST De rentree van Jari Litmamen in de ArenA is een mooi voorbeeld van de cyclus bij Ajax. Jongeren breken door, vertrekken vervolgens vaak naar het buitenland om aan het eind van hun loopbaan weer in Amsterdam te voetballen. Frank Rijkaard, Aron Winter en Richard Witschge deden het net zo. Daarom is het voor de technische staf van Ajax een prettige wetenschap dat er ook nu weer enkele talenten staan te trappelen. De van de Ai naarJong- Ajax overgestapte Wesley Sneijder is één van hen. Enkele weken geleden werd de middenvelder, voor de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal, gehuldigd in de Amsterdam ArenA. Sneijder was namelijk uitgeroepen tot beste speler van de Shell Eredivisie voor A-junioren. Eerder kreeg hij al de titel Talent van het Jaar bij Ajax. „Ik heb een uitstekend seizoen bij de Ai ge draaid. Toch geloofde ik er nauwelijks in voor deze uitverkiezin gen in aanmerking te komen. Ik bleef gewoon mijn best doen. Op het eind van het seizoen hoorde ik pas dat ik tot de beste speler was uitgeroepen. Heel leuk natuurlijk. Maar ik besef me terdege dat met mij nog vele anderen een goed jaar achter de rug hebben. Hoewel er dus meerdere spelers voor in aanmer king kwamen, werd ik gekozen. Dan denk ik dat het terecht is." LEERMEESTER Ajax Ai maakte tijdens de afgelopen competitie veel indruk, met het landskampioenschap als uiteindelijke bekroning. „Aan het begin van het seizoen dachten we met zijn allen nog dat het niets zou worden, maar na de winterstop zijn we collectief sterk gegroeid. We kregen er veel spelers uit de B-junioren bij. Ik begreep van anderen dat het tijdens een trainingskamp in Zeeland voor geen meter liep. Vervolgens ging het de eerste wedstrijden ook niet vlekkeloos. Door hard te trainen lukte het toch om ons tot een hechte ploeg te smeden. Dat danken wij vooral aan trainer Danny Blind. Hij bleek een goede leermeester en sleepte ons door de moeilijke momenten heen." Wesley Sneijder heeft zijn vorige oefenmeester hoog zit ten. „Jeugdspelers bij Ajax zitten elk halfjaar met de trai ner om de tafel. Dan hoor je wat ze van je vinden en hoe je vorderingen verlopen. Al mijn hele jeugdperiode werd me verteld dat ik moeite had met de omschakeling bij balverlies. Ik heb daar met Danny Blind een aantal gesprekken over gehad met als gevolg dat er afgelopen seizoen een sterke verbetering is opgetreden. Tijdens wedstrijden gaat de omschakeling nu bijna vanzelf. Deze verbetering van mijn spel dank ik aan hem." ALLROUNDER Ondanks zijn jonge leeftijd blijkt de jeugdinternational een echte allrounder,dieop vele posities uit de voeten kan. „Ik denk dat ik het best tot mijn recht kom als linkshalf. Ik beschik over aanvallende kwaliteiten en heb een goede pass in de benen. Ik kan daarmee iemand alleen voor de doelman zetten. Dat lijkt me ideaal voor een middenvelder." Die plek houdt bij Ajax wel in dat een speler ook met controlerende opdrachten het veld in wordt gestuurd. „Nu ik ouder ben en in het betaalde voetbal terechtkom, wordt dat steeds belangrijker. Dan gaat het terecht wel eens om het slot op de deur. Vorig jaar leerde ik op dat vlak al veel en nu zet dat proces zich door onder Gerard van der Lem (zijn huidige trainer, red.). Ik moet mijn momenten kiezen om bij de spitsen te komen. Je kunt niet meer, zoals in de jeugd, lek ker aanvallen en je directe tegenstander laten lopen. Datje als team minder domineert, is alleen maar goed; daar leer je van." Wesley Sneijder kwam via de bekende talentendagen bij Ajax terecht. „Ik was dolgelukkig toen ik hoorde dat ik voor Ajax mocht gaan spelen. Mijn familie was ook in de zevende hemel. Ik werd dagelijks om zeven uur's ochtend opgehaald en kwam pas om acht uur, half negen 's avonds thuis. Dat moetje ervoor over hebben, wil je een kans hebben bij Ajax te slagen." Jan Leerkes k ti i*t f ti Wesley Sneijder werd gekozen tot beste speler van de Shell A-junioren competitie 2001-2002. Naast hem de top scorer van die competitie, de inmiddels aan Hertha BSC verkochte Nando Rafael. zaterdag 14 september AJAX - FC ZWOLLE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 19