Vandaag in het Oosterpark Ajax werd opge richt op 18 maart 1900. De rood-wit- ten maakten in 1911 hun debuut in de hoogste Nederlandse klas se. Vanaf het eer ste landskam pioenschap in 1918, spelen de Amsterdammers onafgebroken op het hoogste niveau. In de Nederlandse com petitie eindigde Ajax in de periode van 1966 tot 1996 standaard in de top-3. Vorig seizoen werd voor de 28e keer de landtitel gewonnen. de persdag. "Vooral omdat een prijs grote verwachtingen schept voor het seizoen daarop. Het gaat echter niet alleen om het winnen. Ook de manier waarop. Wat dat betreft moeten we in voetballend opzicht vooruitgang boeken." Selectie Om de doelstellingen te realiseren, beschikt trainer Koeman over een selectie van 26 spelers. Daaronder slechts drie echte nieuwelingen. Nourdin Boukhari werd gehaald van Sparta, Victor Sikora maakte de overstap van Vitesse en doelman Henk Timmer werd gehuurd van AZ. Daar tegenover staat het vertrek van zes rood-witten, onder wie Pius Ikedia. De Nigeriaans international werd verhuurd aan FC Groningen. Voor hem is het vandaag dus een speciaal duel. En dat geldt uiteraard voor de volledige selectie van FC Groningen. Zeker na twee verliespartijen zullen de mannen van Lodeweges iets recht willen zetten. Vlam men in eigen huis tegen de titelpretendent en torenhoge favoriet. Een favoriet die het overigens traditioneel lastig heeft in het bruisende Oosterpark. En dat zal vandaag wellicht niet anders zijn. De beuk gaat d'r in bij de FC, de Groningse mouwen fors omhoog. Groenwit gaat tot de bodem, dat laat geen twijfel. Evenals de steun van de volle thuishaven dat weer massaal achter de ploeg zal staan. Het wordt lastig, het wordt spannend, het wordt een strijd. Opnieuw een hete, boeiende en spectaculaire middag aan de Zaagmuldersweg. Veel plezier bij de wed strijd FC - Groningen - Ajax.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2002 | | pagina 7